Zdraví

Dopřejte si masáž!

V dnešní uspěchané době stále častěji myslíme jen na to

Masáže pomáhají lidstvu již tisíce let. Ať už jde o masáže vycházející z dědictví starých kultur nebo z nejnovějších poznatků fyzioterapie, jedno mají vždy společné: dokáží povzbudit tělo i mysl a navodit příjemnou náladu. Masáž má navíc i spoustu dalších pozitivních účinků, například dokáže mírnit otoky, odplavuje škodlivé látky, povzbuzuje činnost lymfatického systému a mírní projevy celulitidy.

Jak na to?

Při domácí masáži bychom měli vždy dodržovat určitá pravidla. Ruce laika by se měly vždy pohybovat pouze po měkkých tkáních. Vyhýbat bychom se měli také místům s lymfatickými uzlinami (např. v podpaží, na tříslech), podkolenním a loketním jamkám. Kromě zmiňovaných míst můžeme masírovat celé tělo. Vždy se snažte být citliví, masírujte zlehka a nechoďte přes bolest.

K masírování si vždy pořiďte účinného pomocníka v podobě gelů, emulzí nebo olejíčků. Osvědčený je například BIOMENT gel, který byl vyvinut ve spolupráci se zkušenými maséry. Gel si vždy nejprve rozetřete v  dlaních a chvíli ho zahřívejte na příjemnou teplotu, než začnete masírovat.

Nezapomínejte ani na to, že nesmírně důležité je také prostředí, ve kterém masáž provádíte. Teplota místnosti by při masáži měla vždy být o něco vyšší než obvykle, aby masírovanému nebyla zima a mohl se příjemně uvolnit. Ideálním doplněním masáže je pak i příjemná relaxační hudba a vonné tyčinky.