Interiér

Domácí spotřebiče BOSCH a SIEMENS: vyberte si z nejmodernějších!

Dnešní doba jasně velí i v trendech domácích spotřebičů, které musí mít malou spotřebu energií, nízkou hlučnost a vysokou efektivitu provozu. Ke stálicím našeho trhu již neodmyslitelně patří značky SIEMENS a BOSCH, které dnes prakticky určují směr v této technice.

Šedesát let zkušeností v oblasti vývoje kuchyňských robotů nyní přináší své ovoce. Nový prémiový kuchyňský robot MaxxiMUM od značky Bosch s nejvýkonnějším motorem na trhu a více než 120 funkcemi vytváří z kuchyně místo nekonečných možností a lákavých požitků. Všem, kteří vaření a pečení spatřují jako nedílnou součást svého života, poskytuje optimální podporu pro rychlou a jednoduchou přípravu nejrůznějších druhů jídel, ať už se jedná o čerstvě upečený chléb, domácí těstoviny nebo smaženou zeleninu v asijském stylu. Svým vysoce kvalitním celokovovým provedením ztělesňuje sílu, pevnost a odolnost a elegantním vzhledem broušeného kovu zapůsobí na nejednoho milovníka designu.
Také vám přijde hnětení těsta velice namáhavé a zdlouhavé? Máme pro vás řešení! Nový MaxxiMUM zaujme mimořádně výkonným motorem o síle 1600 wattů, který poskytne větší sílu, než jakékoliv jiné kuchyňské přístroje na trhu. Dokonce ani nejtužší těsta nebo velký objem ho nemohou zastavit, a to díky novému inteligentnímu senzoru Smart dough sensor, jež udržuje stálou rychlost míchání či hnětení, a zabraňuje tak zpomalování. Doslova novou dimenzi v oblasti zpracování těsta představuje 3D Planetární systém míchání – inovované míchací metly se pohybují ne ve dvou, ale hned ve třech směrech současně a zajišťují rychlejší a důkladnější míchání s těmi nejlepšími výsledky.
S novým kuchyňským robotem MaxxiMUM nejenže příprava jídel jednoduše vypadá, ona opravdu jednoduchá je. Jedním z prvků, které to umožňují, je EasyArm Lift. Ten zajišťuje jednoduchou a lehkou manipulaci s 3zónovým multifunkčním ramenem robota, a dovoluje tak snadno a rychle měnit příslušenství. Novinkou je také pečlivě navržená parkovací poloha robota s nálevkou Easy Fill, dík níž lze bez zbytečného nepořádku přidávat ingredience tak, aby nekončily na míchací metle, ale přímo v mixovací míse. Tato mísa je navíc natolik objemná, že v ní můžete připravit více těsta na sladké pečivo nebo třeba chléb, než je jedna rodina schopna najednou spořádat – až 3 kilogramy.

Jelikož byly dobře promyšleny i ty nejmenší detaily spotřebiče, disponuje extra velká mixovací mísa také dvěma praktickými úchyty a prohlubní v okraji nádoby pro snadnější vylévaní zpracovaného obsahu.

Každý, kdo si pořídí MaxxiMUM od značky Bosch, už se s ním nikdy nebude chtít rozloučit. Svou roli zde hraje i elegantní a nadčasový design tohoto kuchyňského pomocníka. Vysoce kvalitní celokovové provedení robota a mixovací mísa z broušené nerezové oceli zajišťuje kvalitu a dlouhověkost. Skleněný Thermosafe mixér, odolný teplu i chladu, je se svým objemem 1,75 litru skutečným všeumělem, se kterým připravíte nejrůznější kulinářské speciality – od horkých i studených polévek po nápoje z mraženého ovoce nebo jiné koktejly. Díky široké škále kvalitního příslušenství s více než 120 funkcemi vás nikdy neomrzí stále objevovat nové a nové vynikající možnosti robota. Kromě běžných nástavců, jakými jsou mixér, průběhový krouhač pro krájení, strouhání či sekání, nebo třeba mlýnek na maso, je k dispozici také výběr dalšího speciálního příslušenství, na které si jen vzpomenete – od nástavce na lisování ovoce, který je perfektní pro výrobu džemu, přes kotouč pro asijskou kuchyni po nástavec na výrobu těstovin nebo přípravu stříkaného těsta. Ke kuchyňskému robotu MaxxiMUM je možné si pořídit také jednu ze tří tematických sad příslušenství, která uspokojí vaše speciálně zaměřené potřeby. Zeleninoví gurmáni budou milovat „VeggieLove“, zatímco fanoušci těstovin budou nadšeni ze sady „PastaPassion“. Každý, kdo peče vlastní chléb a oceňuje například možnost připravit si pokrm už od namletí nejrůznější druhů semínek, bude ve svém živlu se sadou „VitalEmotion“. Není pochyb o tom, že kuchyňský robot MaxxiMUM je ideální i pro ty nejnáročnější kuchaře a pekaře

Moderní sušička nabitá technologiemi

Díky technologii tepelného čerpadla už sušičky prádla dávno nepatří mezi nenasytné žrouty energie. To potvrzuje i nová sušička Siemens iQ 800 ecoStar, která se svou příkladnou spotřebou energie pouhých 1,37 kWh na jeden cyklus poprvé zařadila do nejúspornější energetické třídy A+++. Oproti modelům ve třídě A++ tak ušetří až 25 % elektrické energie! Samočisticí bezúdržbový kondenzátor selfCleaning CondenserTM se navíc postará o to, aby si sušička svou vzornou spotřebu zachovala po celou dobu své životnosti.

Sušení prádla pověšeného venku je sice nejekologičtějším způsobem sušení, často nám ho ale znemožňují povětrnostní podmínky a mnozí z nás ho nemohou využívat ani kvůli prostorovým možnostem. Sušička nám oproti tomu šetrně usuší prádlo bez ohledu na to, zda venku mrzne, sněží nebo prší a navíc nám ušetří čas a námahu spojenou s jeho věšením a usnadní i následné žehlení. A ocení ji také alergici a rodiny s malými dětmi. Obrovskou výhodou sušiček je totiž jejich schopnost zachytávat prach, chlupy a další nečistoty, které i po praní na prádle zůstávají. Na rozdíl od sušení prádla venku, kdy na něm ulpívá další prach a pyl ze vzduchu, je tak prádlo ze sušičky ještě čistší.
Nová sušička s tepelným čerpadlem Siemens iQ 800 ecoStar se svým maximálně účinným využitím energie a nízkou spotřebou stává vzorem energetické účinnosti. Poprvé se zařadila do nejúspornější energetické třídy A+++ a v porovnání s modely v energetické třídě A++ je až o 25 % úspornější. Inovativní asynchronní kompresor sušičky ecoSilenceDrive rozpozná, kdy je potřeba sušit a kdy je nutné udělat přestávku, čímž se nejen značně prodlužuje jeho životnost, ale snižuje se také jeho hlučnost a ušetří se velké množství elektrické energie. A jakmile je výkonu kompresoru třeba, v okamžiku je v plném nasazení a postará se o ty nejlepší výsledky sušení.

Nová prvotřídní sušička Siemens iQ 800 ecoStar v energetické třídě A+++ propojuje dokonalou technologii s designem a zároveň uspokojuje celou řadu moderních potřeb každé domácnosti. Nejen že vám usnadní práci, ale ani s její údržbou si nemusíte lámat hlavu. Patentovaný samočisticí kondenzátor selfCleaning CondenserTM se v průběhu procesu sušení automaticky několikrát propláchne, a je tak dokonale zbaven textilního prachu a všech vláken uvolněných z prádla. Toto pravidelné samočistění vás zbaví nepříjemné manuální údržby, zabrání snižovaní výkonu sušičky a tím i zvyšovaní spotřeby energie, a postará se tak o maximální energetickou účinnost sušičky po celou dobu její životnosti.
Zárukou zvlášť jemného sušení je jedinečný systém sušicího bubnu softDry, který minimalizuje mechanický tlak na prádlo, zajišťuje stálý proud vzduchu a zamezuje kolísání teploty. Jeho elipsovité prolisy zajišťují rovnoměrné sušení a asymetrické unašeče šetrně rozdělují prádlo a načechrávají ho. Dokonalé usušení prádla obstarává funkce autoDry, jejíž senzory při dvou nezávislých měřeních zjišťují teplotu a zbytkovou vlhkost prádla, a dohlíží tak na požadovaný stupeň vysušení.
Se širokým výběrem sušicích programů se sušička důkladně postará například o vlnu, košile, spodní prádlo, ručníky i polštáře a prostřednictvím programu „super 40´“ zajistí usušení až 2,5 kg prádla za pouhých 40 minut. Péči o sportovní oblečení zajistí speciální program „outdoor“, který při konstantně nízké teplotě velmi jemně ošetřuje choulostivé outdoorové textilie, a chrání tak páskové švy u bund a další funkční oblečení před nadměrným působením tepla.

Více informací o produktech a cenách naleznete na webových stránkách BOSCH a SIEMENS .