Interiér

Jak rychle a lépe bydlet? Stačí jedna změna – střešní okno 2 v 1

Každý z nás dojde občas k rozhodnutí, že musí něco změnit. Například bydlení. A to nejlépe hned více změn najednou, rychle a snadno. Řešením může být i střešní okno. Podívejte se, proč a jak na to.

střešní okno
Zdroj: VELUX

Zdravější a hezčí bydlení

Kdo by nechtěl bydlet zdravěji? Devadesát procent času trávíme v interiéru, ale uvědomujeme si, že zdravého vnitřního prostředí nedosáhneme bez správného a dostatečného celoročního větrání. Není k tomu nutná drahá vzduchotechnika. Efektivně vyvětráte i díky komínovému efektu, kterého dosáhnete otevřením střešních i fasádních oken. Dejte sbohem bolesti hlavy, únavě, malátnosti.

Lépe se vám bude bydlet i tehdy, když do svého domu nebo bytu vpustíte více přirozeného světla pouze střešními okny. Zažene to depresi, pomůže upravit biorytmus a ulevíte svému zraku – ale také stejně dobře odlehčíte své peněžence při platbách za elektřinu. Správně nasměrované přirozené světlo, proudící střešními okny, dokáže interiér neuvěřitelně zkrášlit, naplnit příjemnou atmosférou a zvýraznit vaše oblíbené doplňky.

střešní okno
Zdroj: VELUX

Výjimečné dekorace zdarma díky oknu

Hledáte něco nadčasového, co váš domov zútulní při každé změně jeho stylu? Nemusejí to být jen designové kousky či drahé obrazy.

Někdy stačí dopřát si pěkný výhled z okna bytu. Střešní okno umístěné v té správné výšce se vám o to postará.

Duo set: Namísto jednoho rovnou radši dvě

Chystáte-li se zobytnit tmavé zatuchlé podkroví nebo přemýšlíte-li nad tím, jak vytvořit zajímavý prostor ve svém domově, stačí jeden krok – namontujte si střešní okno; budete tak hned mít v suchu svůj interiérový refresh. A pokud máte pocit, že dvě střešní okna vedle sebe bude to pravé ořechové, vězte, že nic není nemožné.

Společnost VELUX nabízí praktický instalační set DUO, který urychlí montáž dvou střešních oken vedle sebe. Ta jako by splynula do jednoho většího. Ani trám (krokve) mezi okny vám nemusejí přidělávat vrásky, protože je nahradí elegantně zapuštěný profil. Zároveň tak získáte před oknem více prostoru, což se v interiéru pod střechou určitě hodí.

Střešní okno
Zdroj: Velux

Instalační souprava Duo set je přizpůsobená pro všechny typy oken VELUX od 55 × 78 do 114 × 140 cm, dokonce můžete kombinovat výklopné a výklopně-kyvné modely. Nezáleží na tom, jestli mají horní nebo dolní otevírání, jestli se ovládají manuálně nebo automaticky. Okna mohou být celodřevěná nebo plastová – Duo set lze využít u všech.

Dvě okna splývající v jedno – takový dojem navodí střešní okna VELUX osazená vedle sebe za pomoci nového Instalačního setu DUO.

Montáž je hračka, ale nepodceňujte ji

Abyste získali všechny benefity a vylepšení, která vám může přinést (ne)obyčejné střešní okno, spolehněte se jedině na profesionální montáž, nejlépe na pracovníka vyškoleného přímo společností VELUX. Budete mít záruku, že se vše zrealizuje tak, aby se zajistilo správné využívání a používání okna.

střešní okno
Zdroj: VELUX

Celý proces výrobce značně zjednodušil, neboť montážník si vše objedná prostřednictvím jednoho kódu a v balení DUO set najde vše, co potřebuje: lemování, nosný systém, zateplovací rám, plochý meziokenní profil, hydroizolační manžetu… Na zbytečné komplikace a chyby tak nezůstane žádný prostor. K zdravějšímu a hezčímu bydlení přece vede i jednoduchá cesta. Přes okno.

Zdroj: PR článek společnosti VELUX, www.velux.cz