Dům a stavba

Přírodní oleje pro zachování krásy dřeva

Dřevo v exteriéru dokáže vzdorovat nepřízni počasí dlouhá desetiletí, a ještě si umí zachovat svou jedinečnou a neopakovatelnou krásu. Jen to od nás vyžaduje určitou větší a pravidelnou péči.

ošetření dřeva

Použití olejů a materiálů na bázi přírodních olejů pro ochranu a ošetření dřeva je staletími prakticky ověřené a nenahraditelné. Příroda si tedy sama dokáže najít (ukázat) optimální způsob ochrany dřeva.

V nabídce COLORLAKu je řada materiálů, které jsou postaveny právě na přírodních olejích a dalších obnovitelných zdrojích, které svou přívětivost k životnímu prostředí mají přímo zakódovanou v sobě. Tyto oleje a lazury se vpíjí hluboko do struktury dřeva a vytváří tak velmi silnou a dlouhodobou ochranu. Část těchto materiálů má současně řadu atestů, např. pro dětský nábytek a hračky. To vše společně dokládá jejich vysokou kvalitu, odolnost a šetrnost k našemu životnímu prostředí.

přírodní oleje

Olej na terasy s UV ochranou

Tradiční ochranu dřeva v její ryzí přirozené podobě nabízí moderní přírodní bezbarvé oleje doplněné o speciální UV ochranné absorbéry.  Příkladem je TERASOIL O1014 – olej na terasy s UV ochranou.

TERASOIL je špičková bezbarvá směs přírodních olejů určená k odolnému a hloubkovému ošetření a ochraně povrchově neošetřeného dřeva v exteriéru případně i interiéru. TERASOIL slouží pro vysokou ochranu nového i starého dřeva na terasách, zahradního nábytku (stoly, židle, lavičky), fasádních obkladech, pergolách a plotech z exotického i tuzemského dřeva. Olej dřevo regeneruje, ošetřuje a oživuje jeho starý, zašedlý a matný povrch.

ošetření dřeva

TERASOIL je vhodný pro všechny druhy dřeva (měkkého i tvrdého) tuzemského, ale zvláště exotické a tvrdé dřeviny a také pro thermowood, a poskytuje mu přirozený vzhled a výbornou ochranu proti vodě, vlivům počasí i UV záření (zvýšená odolnost). Vydatnost je 10-15 m²/l v jedné vrstvě, u tvrdých dřevin a při průběžném ošetřovacím nátěru je vydatnost vyšší a postačí jen jeden nátěr.

Penetrační lazura s olejem

Je potřeba připomenout klasiku – penetrační lazuru s olejem LUSONOL S1023.

LUSONOL je určen pro matné ochranné nátěry dřeva v exteriéru i interiéru. Lazura do dřeva ideálně vsákne, tedy nepraská ani se neloupe a zaručuje trvale vysokou paropropustnost, dřevo neomezeně dýchá. Kvalitní pigmenty poskytují vysokou odolnost proti vlivům povětrnosti a zejména vůči UV záření.

přírodní oleje

LUSONOL má široké použití např. na zahradní stavby a nábytek, pergoly, ploty, dřevěné konstrukce, chaty, chalupy, dřevěné obložení, štíty, krovy, okna. Na výběr je 17 přírodních odstínů a bezbarvá varianta. Unikátní receptura s vysokým obsahem přírodního oleje zajišťuje vysokou vydatnost 15-20 m²/l v jedné vrstvě. LUSONOL natře dvojnásobek, díky tomu stačí v exteriéru pro důkladnou ochranu dřeva pouze 2 nátěry, oproti běžným 3 nátěrům! S LUSONOLem, tak ušetříte 33-50% svého času a celkových nákladů.

ošetření dřeva

Jednovrstvá olejová lazura

Moderním a profesionálním řešeních ochrany dřeva je jednovrstvá PROFI OLEJOVÁ LAZURA O1020.

OLEJOVÁ LAZURA je určena pro kvalitní a dlouhodobou ochranu dřevěných ploch, konstrukčních prvků a staveb jako jsou domy, chaty, sruby, ploty, pergoly, zahradní nábytek, dětská hřiště apod. ve venkovním prostředí. Lazuru lze použít i v interiéru např. na dřevěné krovy, obložení, dětský nábytek. OLEJOVÁ LAZURA je příznivá k životnímu prostředí, protože vysoký obsah sušiny (oleje) výrazně snížil emise organických rozpouštědel (VOC) a také proto, že rozhodující část (65 %), OLEJOVÉ LAZURY pochází z přírodních, obnovitelných zdrojů.

přírodní oleje

Vysoký obsah sušiny cca 80%, zabezpečuje, že jednou vrstvou OLEJOVÉ LAZURY je dosaženo stejných ochranných vlastností jako u 2-3 nátěrů klasických penetračních lazur, při celkové vydatnosti 15-25 m²/l. Tím se výrazně snižují celkové náklady na nátěr a nám to umožňuje mluvit o jednovrstvé lazuře. Mimořádné jsou zde také časové úspory, kdy stačí jeden nátěr a je hotovo. Na výběr je 13 přírodních odstínů (s maximální UV ochranou) a bezbarvá varianta.

Zdroj: PR článek společnosti COLORLAK, a.s.