Dům a stavba

Profi olejová lazura O1020: moderní a profesionální řešení ochrany dřeva

Moderním a profesionálním řešeních ochrany dřeva je jednovrstvá PROFI OLEJOVÁ LAZURA O1020.

olejová lazura
Zdroj: Colorlak

OLEJOVÁ LAZURA je určena pro kvalitní a dlouhodobou ochranu dřevěných ploch a staveb jako jsou domy, chaty, sruby, ploty, pergoly, zahradní nábytek, dětská hřiště apod. ve venkovním prostředí. Lazuru lze použít i v interiéru např. na dřevěné krovy, obložení, dětský nábytek (má atest).

OLEJOVÁ LAZURA je příznivá k životnímu prostředí, protože vysoký obsah přírodního oleje výrazně snížil emise organických rozpouštědel (VOC) a také proto, že rozhodující částlazury pochází z přírodních, obnovitelných zdrojů.

Lazura do dřeva ideálně vsákne, nevytváří lakovou vrstvu, tedy nic nepraská ani se neloupe a současně dřevo neomezeně dýchá. Nové i opravné nátěry mají díky tomu nejjednodušší způsob přípravy podkladu i vlastní aplikace.

olejova lazura
Profi olejová lazura O1020 | Zdroj: Colorlak

Vysoký obsah sušiny cca 80%, zabezpečuje, že jednou vrstvou OLEJOVÉ LAZURY je dosaženo stejných ochranných vlastností jako u 2-3 nátěrů klasických penetračních lazur, při celkové vydatnosti 15-25 m2/l. Tím se výrazně snižují celkové náklady na nátěr a nám to umožňuje mluvit o jednovrstvé lazuře. Mimořádné jsou zde také časové úspory, kdy stačí jeden nátěr a je hotovo. Na výběr je z 13 přírodních odstínů (s maximální UV ochranou) a bezbarvá varianta.

ZDROJ: článek Colorlak