Dům a stavba

Jednoduché a praktické řešení na většinu povrchů

Kvalitní vodou ředitelné barvy zvládnou a vydrží opravdu hodně. Výhodou je jejich ekologická šetrnost, vysoká odolnost působení UV záření a povětrnosti, rychlé zasychání a použití na velmi širokou škálu různých povrchů.

Ošetření střechy COLORNAL MAT V2030
Zdroj: COLORLAK, a.s.

COLORNAL MAT V2030

Receptura postavená na nových akrylátových disperzích vytváří z COLORNALu velmi odolný a houževnatý ochranný nátěr, který je vhodný na nátěry různých povrchů, jimž zajišťuje vysokou a dlouhodobou životnost.

S drobnou nadsázkou můžeme říci, že překryje téměř všechno. Praktickou výhodou COLORNALu je, že je dodáván přímo v aplikační konzistenci. Tedy pro nátěr štětcem nebo pro běžné vzduchové stříkání není potřeba ředit, barvu jen zamícháš a aplikuješ. Tím, že se barva již neředí, se zajistí maximální využití všech jejích předností.

COLORNAL MAT V2030
COLORNAL MAT V2030 | Zdroj: COLORLAK, a.s.

Přednosti:

 • jedna barva na různé povrchy – na kov (pozink, hliník, ocel, měď), dřevo, beton, keramiku
 • také přímo na pozink a měď (i nový) – bez základní barvy
 • na vybrané plasty – umakart, ABS, tvrdé PVC, polykarbonát, polystyrén
 • atest na přímý styk se suchými potravinami
 • atest na povrchovou úpravu hraček a výrobků pro děti ve věku do tří let
 • atest na protiskluznost podlah – na nenáročné betonové podlahy
 • na úpravu střech – plechových, betonových nebo vláknocementových krytin
 • vysoká odolnost vodě – např. nátěry neglazované keramiky, umakartu
 • rychlé zasychání – za den máte vše hotovo
 • snadná aplikace bez nutnosti ředění
 • vysoce pružný a odolný ochranný film
 • hladký matný vzhled
 • výborná kryvost
 • bez zápachu

S COLORNALem odpadá dlouhé čekání na zasychání jednotlivých vrstev nebo dokonce samostatného základu. Už po několika minutách je povrch suchý na dotek a běžné zaschnutí a vyzrávání netrvá více než 4-5 hodin. Práce je tak velmi rychlá a celý nátěr lze stihnout za jediný den či víkend.

dům s plechovou střechou
Zdroj: COLORLAK, a.s.

COLORNAL se používá k nejrůznějším matným a hladkým (novým i opravným) venkovním i vnitřním nátěrům kovů (pozink, ocel, hliník, měď), dřeva, dřevěných materiálů, minerálních podkladů (beton, zdivo, omítky, kámen), neglazované keramiky, lepenky a papíru. Na většinu těchto materiálů se V2030 může aplikovat přímo, bez základu. Toto platí například u přímého nátěru na nový i starší pozink nebo měď, a na vybrané druhy plastů (jako umakart, ABS, tvrdé PVC, polykarbonát, polystyrén).

Při požadavku zajištění důkladné antikorozní ochrany (na ocel a litinu) je doporučeno použít specializovaný AQUAREX.

V případě broušení dřeva doporučujeme použít nejdříve AQUACOL PRIMER s možností rychlého broušení a kvalitního vyrovnání velmi drobných nerovností.

COLORNAL má vysokou odolnost povětrnosti a UV záření (nežloutne), rychle zasychá a vytváří trvale vysoce pružný a odolný film, který je vhodný například i pro povrchovou úpravu střech (plechových, betonových nebo vláknocementových krytin).

O vysoké kvalitě povrchové úpravy a její odolnosti a stálosti vypovídá i řada atestů a zkoušek.

COLORNAL lze použít pro povrchovou úpravu na hračky a výrobky pro děti ve věku již do tří let.

hračky
Zdroj: COLORLAK, a.s.

COLORNAL je možno použít také pro nátěry betonových podlah, kde působí jen mírné pochozí (mechanické) zatížení, jako jsou např. sklepy, spíže nebo různé komory. Pro tento účel má atest na protiskluznost podlah dle normy ČSN 74 4505.

COLORNAL je vhodný (atestován) i na povrchovou úpravu pro různé konstrukce a zařízení v zemědělských a potravinářských provozech, která přichází do přímého styku se suchými potravinami, neloupaným a nekrájeným ovocem a zeleninou, obilovinami apod. a pro nátěry konstrukcí k ustájení dobytka např. ohrad.

COLORNAL je nabízen v základní škále 18 odstínů. Nově je možnost si nechat natónovat svůj vlastní odstín.

ZDROJ: PR článek společnosti COLORLAK, a.s.