Dům a stavba

Příčky jednoduše a pro klid v domě!

Ať už se pouštíte do rekonstrukce, nástavby či novostavby, u příček by vás nemělo minout seznámení s Ytongem. Oceníte, že je lehký, tvarovatelný a práci s ním zvládne i laik. Snadno se v něm dělají rozvody a instalují zařizovací prvky. A pokud si potrpíte na klid v ložnici nebo potřebujete ušetřit pár centimetrů šířky, je tu Silka od téhož výrobce.

Systém stavebních komponentů Ytong zahrnuje celé portfolio komponentů, včetně schodů, stropů i střechy. Příčkové tvárnice však patří k těm nejpoužívanějším a nejznámějším prvkům. Hlavním důvodem je opracovatelnost a lehkost – lze je snadno tvarovat a díky nízké hmotnosti je snadno vynesete třeba do patra. Nebudete potřebovat ani klasickou maltu – zdicí maltu pro Ytong si připravíte bez míchačky a spotřebujete jí díky tenkovrsvému zdění minimum. Což u zmiňovaných rekonstrukcí a nástaveb oceníte, zejména pokud se do úprav pouštíte sami.

Pár slov s architektem o příčkách z Ytongu

Unikátní vlastností Ytongu je, že umožňuje tvarově atypická řešení. Kromě tvárnic, které si přizpůsobíte prostým řezáním, což je velmi úsporné s ohledem na spotřebu materiálu, systém zahrnuje také obloukové segmenty a překlady pro zásuvné dveře s pouzdrem.

Proto je Ytong oblíbený také u architektů, kteří projektují domy atypických tvarů, půdorysů či interiérů. Potvrzuje to svou prací například Ing. Arch. Zdeněk Fránek, jeden z nejznámějších současných architektů. Ve své práci často kombinuje řadu různorodých materiálů, pro stavbu příčkovek však zpravidla používá Ytong. „Tvárnice z Ytongu mají lehkou hmotnost, snadnou montáž a jednoduchou použitelnost v zaoblených a atypických tvarech. Kvalitu tohoto materiálu jsme si už mnohokrát ověřili. Mám rád čistá a jednoduché řešení, proto příčky navrhuji z Ytongu,“ uvádí Zdeněk Fránek.

Silka – pro tenké stěny a akustickou pohodu 
Pokud zvažujete ve svém projektu doslova každý centimetr nebo chcete zvýšit protihlukovou ochranu například ložnice či dětského pokoje, výrobce Ytongu nabízí tvárnice podobného, rovněž čistě přírodního složení, Silka. „Již tvárnice o tloušťce 240 mm splňují normu na protihlukovou ochranu u mezibytové stěny, příčka tloušťky 100 mm pak odpovídá útlumu pro akusticky chráněnou místnost,“ vysvětluje Ing. Lucie Šnajdrová, technická poradkyně Ytongu. S výběrem optimálního řešení i výpočtem materiálu vám v Ytongu pomohou a pokud se opravdu chystáte pustit se do díla vlastními silami, lze si zapůjčit i nářadí.

www.ytong.cz

ZDROJ: PR článek společnosti XELLA