Zahrada

Zahradní technika: Vybírejte z nejlepších cen!

Začátek sezóny představuje naprosto ideální období pro pořízení nových pomocníků do zahrady. Řady z nich se týkají nejrůznější slevové akce. Přitom i novinky na trhu mají často velmi zajímavou cenovku a rozhodně se vyplatí o nich přemýšlet.

 

Připravil: Jaromír Malich Foto: autor a archivy firem Garland, GGP-Stiga, Motor Jikov Green, Honda, Husqvarna, Vari  

Sekačky, zahradní traktory, křovinořezy a motorové pily – to je výčet těch nejžádanějších zahradních strojů, které můžeme nyní zakoupit za zajímavou cenu nebo ve výhodných balíčcích s jinými stroji. U sekaček se slevy objevují nejčastěji v kategorii spotřebitelských modelů nebo ve střední třídě s cenou do 20 000 Kč. U zahradních traktorů bývá nejžádanější střední třída vybavená jednoválcovými motory, dvourotorovým sečením a cenou do 80 000 Kč. U křovinořezů se slevy soustředily zvláště na silnější čtyřtaktní modely, u motorových pil zlevnily napříč výkonovými dimenzemi.

Sekačku, rider nebo traktor? 

Značka Stiga přichází s několika zajímavými cenovými zvýhodněními. Například sekačka Combi 53 S4Q BW, vybavená motorem Briggs 625 Series, zadními velkými koly a čtyřrychlostním pojezdem, košem o objemu 60 litrů, mulčovací vložkou a bočním výhozem, stojí 13 490 Kč. Jako bonus k ní dostanete zdarma benzinový vyžínač ST 28 J za téměř 3 500 Kč. Přístroj nabízí dvoutaktní motor o výkonu 1 HP, poloautomatickou strunovou hlavu a dělenou hřídel pro snadné složení do kufru auta. Další akce se týká sekacího traktoru Estate Royal 19. K tomu dostanete jako bonus servisní poukázku v hodnotě 5 000 Kč, například na posezonní nebo předsezonní údržby (výměny olejů, filtrů, hnacích řemenů). Traktor je vybaven motorem Briggs &amp