Zahrada

STIGA SB 425 HD: SBOHEM, DVOUTAKTE!

Křovinořez STIGA SB 425 HD představuje jednu ze ZÁKLADNÍCH možností výběru v kategorii čtyřtaktních přístrojů s cenou do 10 000 Kč. Proč by si jej měl tedy potenciální zájemce POŘÍDIT?

Pohonnou jednotkou je 4taktní minimotor Honda GX25. Rozhodně zaujme nízkou spotřebou v provozu a velmi snadným startem. Díky sytičové klapce a nastřikovači paliva se opravdu snadno ,,natočí“ i za studena, díky čemuž mohou s křovinořezem pracovat i ženy. Technicky vytříbený motor používá k pohonu rozvodů plastový řemínek.

V základní výbavě nechybí strunová hlava se strunou o pr. 2,4 mm, vyžínací tříbřit a jednoduchý popruh, ale za to polstrovaný.

A jak se se STIGOU pracuje? Znamenitě! Po sestavení (stačí přimontovat rukojeť na čtyřech šroubech a ochranný kryt) se můžete pustit do práce. Přístroji jsme naložili pořádné sousto – vyžínání vysoké trávy v zahradě a sečení zanedbaného pozemku.

Přitom byla možnost vyzkoušet oba adaptéry. Musíme podotknout, že se strunovou hlavou se vyžíná parádně, zvláště pokud srovnáme motoricky Hondu se stejně objemným Robinem. Při vyžínání tříbřitem motor hbitě reaguje na přidání plynu a jeho výkon je opravdu na tak miniaturní objem dobrý. Velký plastový ,,kluzák“ pod vyžínacím listem brání skalpování terénu. Kopřivy, plevel, ale i běžná luční tráva značného vzrůstu tak nemají šanci, podrostlý terén je pak třeba vyžínat opatrněji, aby stroj ve velkém množství hmoty zbytečně neztrácel výkon.

ZÁKLADNÍ TECHNIKCKÉ ÚDAJE

Motor: Honda GX25, vrtání a zdvih 35 x 26 mm, zdvihový objem 25 ccm; rozvod OHC s hnacím řemínkem; čistý výkon 1 HP při  7 000 ot./min; mazání nucené s pomocnou turbínkou, objem oleje 0,08 l; palivová nádrž 0,58 l

Hřídel: antivibrační, samomazná, průměr 24 mm

Ovládání: rukojeť typu Bike s ovládacími prvky na pravé straně, možnost nastavení podle výšky obsluhy

Základní výbava: vyztužený kryt žacího nástroje, poloautomatická strunová hlava Tecomec se strunou o průměru 2,4 mm; tříbřitý list na sečení trávy, jednoduchý závěsný popruh s polstrováním, sada nářadí

Suchá hmotnost: 8 kg

Cena: 9 990 Kč

STIGU SB 425 HD doporučujeme všem, kteří požadují solidní značkový křovinořez. Stroj je svojí koncepcí vhodný na pravidelné dosekávání ve středních zahradách, nemusíte si dělat obavy, ani když tráva v zahradě hodně přeroste nebo Vás požádají známí o pomoc, když nestíhají kosit u chalupy a za jejich nepřítomnosti tráva dosáhla překvapivé výšky. Pro pořízení dále rozhodně hovoří i komponenty od renomovaných producentů.