Interiér

Topit elektřinou je pohodlné a bez starostí

Nároky na kvalitu staveb a hlavně tepelné izolace se stále zvyšují, a souběžně s nabídkou kvalitních elektrických kotlů, se zvyšuje počet rodinných domů a bytů, které jsou vytápěny elektřinou. Důvodem je vysoký komfort, který jiný způsob vytápění nenabídne, a skutečnost, že to není tak drahé, jako dřív. Stačí si uvědomit, jak dramaticky za poslední roky klesly tepelné ztráty budov, a jak tím logicky klesly i požadavky na výkony zdrojů tepla.

Elektrické kotle současné generace jsou především velmi dobře regulovatelné. Cena elektřiny je sice o něco vyšší než u jiných typů paliva, ale jak již bylo řečeno, tepelné ztráty, a tím i spotřeba energie, jsou u moderních staveb podstatně nižší, než tomu bylo ještě před několika lety. Navíc, u elektrického kotle se nemusíte starat o žádné revize komína, odtahu spalin a rozvodů plynu. Není ani nutné obstarávat si zásoby paliva, řešit jeho správné uskladnění a samozřejmě odpadá pravidelné přikládání do kotle, případně do automatického zásobníku. A na rozdíl od plynu je elektrická energie dostupná na naprosté většině území naší republiky. Také se nikdy nedostanete do situace majitelů kotlů na tuhá paliva, kteří loni během dlouhé a tuhé zimy marně sháněli vhodné uhlí.

Nové elektrokotle Bosch

Jedním z nejmodernějších kotlů je závěsný elektrický teplovodní kotel Bosch Tronic Heat. Tento kotel, se může pochlubit atraktivním designem, malými rozměry a jednoduchou obsluhou. Navíc, kromě nízké pořizovací ceny, není potřeba dalších nákladů na připojení do vašeho stávajícího topného systému. Např. nemusíte investovat čas a finance do pravidelných ročních kontrol a čistění komínů (cca 400 – 800 Kč).  Příjemným bonusem je také snížená 20-ti hodinová sazba na veškerou elektrickou energii spotřebovanou ve vaší domácnosti. A vzhledem k tomu, že kotel je prakticky bezobslužný (jednou ho nastavíte a pak už o něm prakticky nevíte), tak ušetřené finance i čas můžete investovat do příjemnějších věcí. Nespornou výhodou elektrokotle Bosch je také jeho spolehlivost. Jednotlivé komponenty jsou již od vývoje pod přísným dohledem odborníků ve společnosti Bosch, kteří jednotlivé díly dlouhodobě testují a v případě sebemenších pochybností vůbec nepustí do výroby. Pro značku Bosch je nejdůležitější bezpečnost uživatelů a provozní spolehlivost kotle.

Instalace kotle odbornou firmou je velmi jednoduchá nejen kvůli nízké hmotnosti, ale i snadné servisní dostupnosti všech důležitých komponent z čelní strany. Také kryt je jednoduše snímatelný a údržba kotle je proto nenáročná. To ocení nejen Váš servisní technik, ale také Vaše peněženka. Kotel Bosch Tronic Heat 3000/3500 je tak především cenově dostupným elektrickým zdrojem vytápění s bezproblémovou instalací pro dům či byt kdekoli je zdroj elektřiny.

Regulace, která zná Váš dům

V základní výbavě kotle je adaptivní regulace, díky které si kotel najde takový způsob vytápění Vašeho domu, aby byl na jedné straně dosažen Vámi požadovaný tepelný komfort a na straně druhé docházelo k co nejmenšímu opotřebování kotle. Regulace je již v ceně kotle a není potřeba dokupovat venkovní čidlo.

Více informací a inspiraci hledejte také na www.junkers.cz.