Interiér

5 pomocníků, kteří vám pomohou s generálním úklidem

Ať už potřebujete výkonné pomocníky na pravidelné úklidy nebo se pomalu chystáte na ten velký jarní, tak by bylo fajn si s nimi ulehčit práci a ušetřit čas. Máme pro vás pár tipů, s kým si úklid zpříjemnit.

Úklid v dílně
Zdroj: Hornbach

Okna hotová v cuku letu

Vysavač na okna je stěrka s rukojetí, do které výrobci umístili jak baterii, tak nádržku na odpadní vodu. Aku vysavač na okna dobře sedí v ruce, je lehký a doslova vás překvapí jeho tichý motor. Nejzásadnějším parametrem pro výběr vysavače oken je výdrž baterie.

Čištění oken
Zdroj: Hornbach

Čistič oken můžete použít k mytí klasických i střešních oken, zrcadel, sprchových koutů, dlaždic i menších okenních tabulek a parapetů. Skvěle poslouží i jako vysavač vody na všech rovných plochách. S pomocí teleskopické násady snadno umyjete plochy ve vyšších místech.

Podlaha, ze které můžete i jíst

Není na co čekat. Průmyslové vysavače, mokrosuché vysavače a víceúčelové vysavače už se na zanesené podlahy, velké plochy a kila prachu přímo třesou. Genialita takových vysavačů tkví v tom, že vysají kovové piliny, hobliny, prach, stavební suť a vodu.

Vysávání
Zdroj: Hornbach

Při výběru průmyslového vysavače řešte jeho hmotnost, velikost nádrže, kapacitu na vodu a kapacitu na prach. Pro chalupáře a kutily by měl počáteční příkon startovat na minimální hranici 1000 W pro profesionály a machry je doporučen příkon od 1600 W.

Flexibilní jako nikdy

Na menší plochy, schody nebo místnosti s nábytkem se více hodí tyčový vysavač. Za prvé je skladný, za druhé se s ním dostanete i na hůře přístupná místa. Co se sběru nečistot týče, tak tyčový vysavač lze pořídit v sáčkové nebo bezsáčkové variantě se sběrnou nádobou.
Pokud si pořídíte tyčový vysavač 2 nebo 3 v 1, ušetříte za další spotřebiče, jako je mop nebo ruční vysavač.

Co se při velkém úklidu výrazně zvyšuje, je spotřeba sáčků do vysavače. Není tedy žádná ostuda se jimi předzásobit. Co vysavač, to typ sáčku. Na výběr máte dva materiály: papír a textil. Papírové sáčky do vysavače jsou sice levnější, ale častěji jim hrozí protržení – prach se tak dostane do filtru a do motoru. Proto se vyplatí připlatit si za látkový pytlík, který se nezalekne ani vlhkosti.

Vysávání kuchyně
Zdroj: Hornbach

Objevte kouzlo ručního vysavače a užívejte si pohyb bez omezení. Přesně tak. Ruční vysavače sice postrádají kabel, ale práce s nimi má smysl. Snadno s ním vyčistíte stísněné prostory plné drobků, nánosy prachu v knihovnách a chlupy vašich mazlíčků všude tam, kde by vůbec neměly být. Ruční vysavač přispěje k rychlému úklidu s viditelnými výsledky.

Století páry neskončilo

Parní čističe hrají při generálním úklidu významnou roli. Pomocí páry si totiž poradí se skvrnami, na kterých jste předtím mohli ruce nechat. Čištění pomocí páry je vhodné na podlahy, zašlé spáry, kuchyně, koupelny, koberce.

Úklid kuchyně
Zdroj: Hornbach

Mezi obvyklé příslušenství patří různé podlahové hubice, ruční hubice, bodové trysky a kartáčky. Parní čističe a tyčové parní mopy vezměte tam, kde se chcete zbavit mastných fleků, bakterií a alergenů. Uvidíte, jak interiér prokoukne.

Šetřete životní prostředí

Úklidové trendy velí používat ekologické vybavení. Od houbiček a utěrek, přes pytle na odpad až po ekologické čisticí prostředky do kuchyní, koupelen, na podlahy nebo prádlo. Takoví pomocníci jsou vyrobeny z přírodních složek, které nezatěžují naše zdraví ani životní prostředí.

Fotogalerie

Zdroj: PR článek společnosti HORNBACH