Interiér

9 tipů, jak vyladit interiér, abyste se do něj v zimě chtěli zachumlat

Ať už jste na začátku svého vlastního interiérového projektu nebo jen hledáte inspiraci, jak zvýšit své pohodlí na maximum, bude se vám pár osvědčených tipů a triků hodit. A když je zkombinujete s prvky, které vám osobně přinášejí radost, pohodlí a vzpomínky, vyladíte svůj domov tak, že se vám z něj nebude chtít ven celý rok.

Hornbach
Zdroj: HORNBACH

Barvy nás ovlivňují víc, než tušíme

Volba správných barev může významně ovlivnit celkovou atmosféru. V malých místnostech volte spíše světlé barvy, klasikou je nadčasová bílá. Na první pohled útulné a pohodové jsou teplé a neutrální barvy, jako je hnědá, béžová, a odstíny šedé. Můžete také zvážit použití pastelových barev, které dodají místnosti jemnost a lehkost. Bát se rozhodně nemusíte ani výrazných barev.

Hornbach
Zdroj: HORNBACH

Vdechněte interiéru život

Poslední roky se nesou ve znamení minimalismu, přírody a udržitelnosti. Co to znamená? V moderních vnitřních prostorech se objevují především interiérové dekorace recyklované, dřevěné a ručně vyráběné.

Domů si tedy klidně pusťte nestárnoucí přírodní materiály – dřevo, sklo a kámen kladou důraz na kvalitu a originalitu. Mezi dekoracemi a doplňky by vám neměly chybět ani živé pokojové květiny, které vás ještě více propojí s přírodou.

Staňte se na chvíli kurátorem své sbírky

Dalším tipem, jak zútulnit prostor, jsou plakáty oblíbených filmů, autorské obrazy a rodinné fotky na stěnách. Mnoho malých formátů ale může vyvolávat pocit chaosu, takže je lepší zvolit větší formáty. Velikosti se ale dají s trochou citu dobře kombinovat a zakrátko se už u sebe doma můžete začít cítit jako v galerii.

Koberec je v interiéru důležitým prvkem, kterým prostor můžete definovat. Do ložnice umístěte koberce s měkčím vláknem, ať jsou vaše bosé nohy jako v ráji. V ostatních místnostech vsaďte spíše na kusové koberce. Ten obdélníkový místnost opticky protáhne a nepravidelné tvary koberců zajisté přitáhnou tu správnou pozornost.

Hornbach
Zdroj: HORNBACH

Co se vašim návštěvám bude určitě líbit je vrstvení a kombinování koberců. V poslední době jsou oblíbené přírodní materiály, netradiční vzory, patina a koberce v opravdu nečekaných barevných odstínech.

Polštáře jsou ideálním doplňkem, kterým lze rychle obměnit vzhled pokoje a do interiéru přidat další barvy a texturu. V trendu jsou jednobarevné polštáře s výraznými vzory a dekoračními stehy. Všechny drobné textilní doplňky, jako jsou ubrusy, deky nebo dekorační polštáře v budoucnu lehce můžete nahradit zase jinými.

Jediná stojací lampa v místnosti nestačí

Stojací lampy místnost nejen osvětlují, ale mohou být skvělým designovým prvkem. Minimalistické a industriální lampy jsou stále v kurzu. Důležité je také správně interiérové osvětlení umístit.

Hornbach
Zdroj: HORNBACH

Optická kouzla způsobí třeba stolní světlo umně naaranžované před zrcadlem, nebo jinou plochou, ve které se do prostoru může odrážet. Podobný účinek mají i dekorativní prvky ze skla a kovu.

Hornbach
Stojací lampa Eglo | Zdroj: HORNBACH

Svíčky a svícny pro navození atmosféry vždycky fungovaly

Nejlepší volbou pro přežití pochmurných zimních dnů je teplé, tlumené světlo, které vyzařují svíčky a svícny, krb nebo lampičky. Inspirací vám může být styl hygge, pro který je světlo a správné osvětlení jednou z nejdůležitějších přísad. Výběr přírodních vonných svíček a difuzérů s oblíbenými vůněmi si navíc určitě užijete. Vánoční náladu už si teď můžete navodit svíčkou s vůní borovic, skořice, perníčků, hřebíčku, jablek nebo pomeranče.

Udržujte pořádek

Tajemství těch, kteří mají doma vždycky uklizeno sice neznáme, ale za to pro vás máme jeden zaručený tip. Praktickým řešením jsou úložné krabice a koše, které ale mohou být zároveň dekorativním prvkem. Dnes si domů můžete přivézt papírové krabice s víkem a krásným potiskem, boxy a koše na hračky, proutěné a plstěné koše nebo organizéry z lehkého dřeva.

Hornbach
Dřevěná bedna Buildify opálená | Zdroj: HORNBACH

Ozdob není nikdy dost

Převážnou část zimy nás na každém kroku provázejí světýlka, zvonící stromky, světelné dekorace a vánoční ozdoby. Barvou letošního roku, zimy a Vánoc je Viva Magenta, která v sobě nese vínově červené tóny a s nádechem růžové a fuchsiové barvy. Do těchto barevných odstínů tak můžete obléknout vánoční stromek, pověsit věnce na dveře, nazdobit vázy květinovými dekoracemi, pustit si oblíbenou hudbu a zachumlat se do příjemné deky.

Hornbach
Vánoční ozdoba skleněná koule proužkovaná Ø 8 cm krémová | Zdroj: HORNBACH

Více informací na www.hornbach.cz.

Fotogalerie

Zdroj: PR článek společnosti HORNBACH