Dům a stavba

VENKOVNÍ OBKLADY A DLAŽBY

Teplé počasí láká nejen k VENKVNÍMU posezení, ale také vyhání kutily K PRÁCI. Kolem domů, chat a chalup je po zimě hodně co DĚLAT a čas od času je potřeba i větší renovace. Zejména když nás na jaře nemile překvapí poničená fasáda nebo poškozené podlahy na terasách. Pro opravu a zároveň oživení exteriéru domu dobře poslouží fasádní obklady, které jej navíc spolehlivě ochrání na dlouhou dobu před vnějšími vlivy. A pokud chceme nový DEKOR na terasu, balkon, zahradní zídku nebo k bazénu, můžeme si zvolit z bohaté nabídky odolných venkovních obkladů a dlažeb. Stačí si jen VYBRAT.

Moderní architektura je otevřená dříve skrývaným povrchům. V interiérech se objevují například zdi z pohledového betonu a v exteriérech zase cihlové fasády. Nikdo by ovšem nechtěl nechat holé zdi bez zateplení a fasády. Zejména v dnešní době, kdy se staví co nejúsporněji. I fasáda totiž udržuje v domě příjemné klima. Milovníci přiznané cihly ale nemusí truchlit. Dům mohou obložit speciálními fasádními obklady. Vyrábějí se v několika stylech a barvách, které dokonale imitují cihlový vzhled. Fasádní obklady představují dlouhodobou ochranu exteriéru různých staveb. Jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a vhodné pro použití jak na nových stavbách, tak pro rekonstrukce.

DETAILY ZLEPŠÍ I VZHLED OKOLÍ

Exteriér domu nevytváří pouze fasáda stavby, ale neodmyslitelně k ní patří úprava teras, chodníčků, schodů či bazénu na zahradě kolem domu. I na ně se hodí keramická dlažba, je ale potřeba pečlivě vybírat. Ne každá je pro venkovní použití vhodná. Dlažba musí mít takové vlastnosti, které zaručují, že v zimě nepopraská vlivem mrazu. Je proto důležité si všímat, zda jde dlažba označená jako mrazuvzdorná. Také by měla být dostatečně silná, aby nepraskla, odolná vůči běžnému poškození a z bezpečnostního hlediska opatřena protiskluzovou vrstvou.

Exteriérová dlažba se snadno udržuje. Veškeré čištění obstará déšť, případně koště. Aby úklid vydlážděného prostoru byl opravdu snadný, musí být dlažba dobře položena. Pokládku by proto měli provádět zkušení řemeslníci, kteří vytvoří správné sklony, nutné pro odvod vody. U dlažeb je také důležitá otěruvzdornost. Každá má označení PEI, které udává odolnost proti povrchovému opotřebení.

DOKONALÁ IMITACE KAMENE

Ze sortimentu dlažeb si vyberou i milovníci přírodních materiálů. Dlažby s dekorem kamene jsou vhodnou alternativou přírodních materiálů. Jsou dostupnější a nabízejí široký výběr barev i dekorů. Jejich položení je snadné a rychlé a výsledný efekt k nerozeznání od originálu. Hodí se jak do interiéru, tak exteriéru.

OKOLÍ BAZÉNU

Bazén v letních měsících představuje jistotu příjemného ochlazení. Aby tento komfort poskytoval dostatečně dlouho, neobejde se bez potřebné péče. Pozornosti by nemělo uniknout ani jeho bezprostřední okolí.