Dům a stavba

Střešní okna bez přehřívání? Není nic snazšího!

V létě často marně toužíme po příjemných interiérových teplotách. A tak chladíme a chladíme. Rozumným řešením může být i venkovní stínění oken a výjimkou nejsou ani střešní okna.

Vnitřní roleta
Zdroj: VELUX

Venkovní stínění jako prvek exteriéru domu se často podceňuje, investice plynou více do vnitřního stínění, které sice reguluje světlo přicházející okny, ale nedokáže bojovat s vysokou interiérovou teplotou. Venkovní rolety totiž sluneční paprsky zastavují ještě před kontaktem s okenní tabulí.

Venkovní rolety

Mimořádně účinnou tepelnou ochranu během celého roku poskytují právě venkovní rolety. V létě zabraňují přehřívání a v zimě snižují úniky tepla. Jsou také ideálním řešením do ložnice; v interiéru zabezpečují absolutní tmu a jsou odolné vůči mechanickému poškození.

Lehké venkovní rolety

Tyto rolety se starají o udržování chladnějšího klimatu v interiéru a poskytují i účinné zatemnění. Jsou vyrobeny z pevné polyesterové tkaniny, která je potažena PVC, a vyztuženy hliníkovými lamelami. Tkanina je odolná vůči UV záření, nepropouští světlo a je odolná před vlivy počasí.

Venkovní markýza

Markýza z průsvitné tkaniny se postará nejen o příjemné vnitřní prostředí v interiéru, ale i o dobrý výhled. Nejenže odráží sluneční záření ještě před kontaktem s okenní tabulí, ale propouští dovnitř také dostatek světla a nebrání ve výhledu. Je k dispozici s manuálním nebo dálkovým ovládáním na elektrický nebo solární pohon.

Venkovní roleta
Zdroj: VELUX

Něco navíc

Venkovní stínění VELUX nabízí kromě ochrany interiéru před teplem i něco navíc – světelnou clonu, ochranu před hlukem a povětrnostními podmínkami, zabezpečení před vloupáním nebo pohodlnější ovládání – dálkovým ovladačem prostřednictvím mobilní aplikace VELUX App Control nebo automaticky pomocí senzorů systému VELUX ACTIVE with NETATMO. Ty neustále monitorují vnitřní teplotu, vlhkost a úroveň CO2 a inteligentní algoritmy podle naměřených hodnot automaticky otevírají nebo zavírají střešní okna, či stahují nebo vytahují žaluzie.

Zdroj: PR článek značky VELUX, velux.cz