Dům a stavba

Venkovní rolety chrání nejen vaše soukromí

Venkovní rolety neslouží jen k zajištění vašeho soukromí, pomohou vám také účinně ochránit budovu před zloději a dalšími nezvanými návštěvníky. Jak fungují a budou vhodné i pro váš dům? Přečtěte si, proč byste nad instalací rolet měli uvažovat.

Rodinný dům s venkovními roletami
Zdroj: BUILDING Shutter Systems

K čemu rolety slouží?

Rolety patří do kategorie venkovního stínění, stejně tak jako například screenové clony. Jsou vyrobeny z pevných plastových nebo hliníkových lamel, proto představují poměrně složitou a efektivní překážku pro všechny zloděje. A to i přesto, že venkovní rolety nepatří mezi certifikované bezpečnostní prvky. Vhodné jsou tak nejen do vašeho domu, ale využijete je zejména i na chatách a dalších nemovitostech, které obýváte pouze sezónně.

Kromě nezvaných hostů venkovní rolety chrání vaše okna před mrazem, sněhem a dalšími povětrnostními vlivy. Dokážou úplně zatemnit interiér, v horkých letních dnech se vám tak přijdou vhod k udržení příjemné teploty v místnosti. V zimě naopak velmi účinně izolují teplo, protože právě okny uniká největší množství tepla. Venkovní rolety tak šetří energie a tím pádem i vaši peněženku.

Jak zabezpečení ještě podpořit?

K venkovním roletám dnes můžete pořídit hned několik doplňků, které ještě podpoří bezpečnostní vlastnost venkovních rolet. Tyto praktické vychytávky k roletám najdete například pod značkou Minirol od výrobce BUILDING Shutter Systems.

Pro zvýšení bezpečnosti doplňte vaše venkovní rolety o mechanický nebo automatický zámek, který zabrání nadzvednutí rolet silou.

Rodinný dům s venkovními roletami
Zdroj: BUILDING Shutter Systems

Hodit se vám zcela jistě bude také detektor otřesu, který funguje na jednoduchém principu. Pokud by se k vám někdo snažil přes okno dobývat, když jsou rolety stočené v boxu, čidlo detektoru zaznamená vibrace a rolety se automaticky vysunou.

Když je řeč o bezpečnostních prvcích, nesmíme zapomenout ani na časovač pohybu rolet. V čem může pomoct? Zloděj si častokrát vytipuje dům podle toho, že vypozoruje, zda majitel odjel třeba na dovolenou. Pokud se vaše venkovní rolety každé ráno vysunou a večer zase zatáhnou do boxu, přirozeně nasimulují režim obývaného domu.

Předokenní rolety je možné nainstalovat nejen na novostavbu, jejich montáž je vhodná také u starších domů. Vyrábí se v mnoha různých provedeních i barvách, můžete si tak být jisti, že perfektně zapadnou i do vašeho domova.

ZDROJ: PR článek společnosti BUILDING Shutter Systems