Dům a stavba

NOVÁ FASÁDNÍ OMÍTKA – až 30 km vláken v každém kbelíku

Společnost LB Cemix vyvinula novou fasádní omítku, která chrání dům jako dokonalé brnění.

Partner sekce partner sekce Rigips

Pastovitá omítka ACTIVCEM je plněná výztužnými skelnými vlákny, které významně propojují mikrostrukturu omítky uvnitř i na povrchu. Omítka tak bez potíží překonává nárazové mechanické namáhání a dlouhodobě lépe odolává běžným výkyvům teplot. Díky vláknům je fasáda chráněna proti vzniku vlasových trhlin a napomáhá překrytí případných mikroprasklin v podkladních vrstvách, např. při nedokonalém provedení stavebních detailů či výztužné vrstvy ze stěrky a tkaniny. Novinka ACTIVCEM se díky svým vlastnostem hodí i na extrémně namáhané partie objektů.

vlakna

Pro všechny fachmany mají výztužná vlákna ještě jeden praktický význam: díky svému povrchu se ideálně pojí s ostatními složkami omítky, a ta se tak může pochlubit výbornou zpracovatelností. Omítka ACTIVCEM se díky použitému typu pojiva vyznačuje velmi jemnou a homogenní strukturou a na první pohled atraktivním povrchem.

omitka

Znečištění povrchu omítky zabraňuje zcela nová generace ochranných látek proti plísním a řasám, které jsou vázány v mikrokapslích s postupně aktivovaným účinkem.

Více na www.dlouhovousa-omitka.cz

Zdroj: PR článek společnosti LB Cemix

Komentovat

Nepřehlédněte