Dům a stavba

NOVÁ FASÁDNÍ OMÍTKA – až 30 km vláken v každém kbelíku

Společnost LB Cemix vyvinula novou fasádní omítku, která chrání dům jako dokonalé brnění.

Pastovitá omítka ACTIVCEM je plněná výztužnými skelnými vlákny, které významně propojují mikrostrukturu omítky uvnitř i na povrchu. Omítka tak bez potíží překonává nárazové mechanické namáhání a dlouhodobě lépe odolává běžným výkyvům teplot. Díky vláknům je fasáda chráněna proti vzniku vlasových trhlin a napomáhá překrytí případných mikroprasklin v podkladních vrstvách, např. při nedokonalém provedení stavebních detailů či výztužné vrstvy ze stěrky a tkaniny. Novinka ACTIVCEM se díky svým vlastnostem hodí i na extrémně namáhané partie objektů.

vlakna

Pro všechny fachmany mají výztužná vlákna ještě jeden praktický význam: díky svému povrchu se ideálně pojí s ostatními složkami omítky, a ta se tak může pochlubit výbornou zpracovatelností. Omítka ACTIVCEM se díky použitému typu pojiva vyznačuje velmi jemnou a homogenní strukturou a na první pohled atraktivním povrchem.

omitka

Znečištění povrchu omítky zabraňuje zcela nová generace ochranných látek proti plísním a řasám, které jsou vázány v mikrokapslích s postupně aktivovaným účinkem.

Více na www.dlouhovousa-omitka.cz

Zdroj: PR článek společnosti LB Cemix