Dům a stavba

Majitelé krbů se prvních chladných večerů nemohou dočkat

Při plánování výstavby domu je dobré myslet na celoroční tepelný komfort již při projektování domu. Jakékoliv pozdější zásahy do hotové stavby totiž po rozběhnutí domácnosti zůstávají v rovinně nedosažitelného a stále odsouvaného snu.

krby

V letošním roce jsme byli svědky přechodu ze zimy rovnou do léta. Na tento vzorec se ale nedá spoléhat a často s sebou období jara a podzimu nese velmi různorodé počasí, kdy rozdíly mezi denními a nočními teplotami jsou značné. Právě nadcházející chladné noci a výkyvy teplot svádí k občasnému přitopení, ale mnohé z nás k zahájení topné sezóny nepřesvědčí. Majitelé doplňkového vytápění v podobě krbových kamen toto dilema řešit nemusí. Valná většina z nich se totiž prvního zapraskání ohně po nějakém čase nemůže dočkat.

Ještě před několika lety znamenala instalace krbu značnou komplikaci a výdaje navíc. Bylo nutné sehnat dodavatele plynového kotle, krbových kamen a bezpodmínečně nutná byla i instalace dvou komínů.

komínové systémy

V současné době se na trhu nachází několik zajímavých produktů, které celý proces usnadní. Každý ví, že ke krbu je nutný kvalitní komín, proto je jeho výběr nutné propojit s právě úvahou a výběrem komínového systému. V tomto případě doporučujeme vsadit na prověřenou kvalitu, která vám zajistí klidný spánek po celé generace.

Dvakrát dvě mouchy jednou ranou

Společnost Schiedel, která letos slaví 25 let na našem trhu má ve svém portfoliu produkt Schiedel Kombigas který umožňuje na jeden komínový systém napojit dva rozdílné spotřebiče, plynový kotel a krbová kamna. Za cenu jednoho komína, tak dostanete ve svém důsledku komíny dva. Umožněno je to tím, že se v jednotlivých tvárnicích komínového systému nachází dva respektive tři průduchy. Třetí průduch je možné využít, jak vyplývá ze schémat k napojení solárních panelů. (Viz obrázek – tvárnice Kombigas a schéma komínové systému Kombigas)

komínový systém
Průřez kombigas
komíny
Kombigas tvárnice

Druhým produktem, který značně usnadňuje výstavbu a výběr dodavatele jsou produkty z řady Kingfire. Jedná se o prefabrikované komínové systémy s integrovanou krbovou vložkou. Komín i s krbem se doveze na stavbu již hotový přímo z výroby a jeho instalace zabere pomocí jeřábové techniky doslova několik desítek minut.

komíny

Několik ocenění z designových soutěží a veletrhů dokazuje, že produkty z řady Kingfire nejsou z nouze ctnost, ale představují adekvátní alternativu ke komínovému tělesu a individuálně vybraném krbovým kamnům. Obliba tohoto výrobku rok od roku stoupá a zejména výrobci montovaných domů často sahají k tomuto rychlému, preciznímu, bezpečnému a designově vycizelovanému řešení.

ZDROJ: PR článek společnosti Schiedel