Chovatelství

Gurmánský zážitek do všech misek: Jak potěšit psí jazýček?

Žijeme v době, kdy se stále více soustředíme na to, co jíme. Fastfoody a nekvalitní potraviny pomalu nahrazuje zdravá a vyvážená strava plná tělu prospěšných živin. Soustředit bychom se však neměli pouze na sebe, ale také na naše čtyřnohé lásky – i ony si zaslouží kvalitní a chutný jídelníček.

granulovaná krmiva

Zdravá a lahodná výživa na vysoké úrovni

Zatímco páníček má ve stravování neomezené možnosti, pes si obsah své misky sám vybrat nemůže. Je tedy zcela odkázán na dvounohého přítele. Ten by měl proto krmivo volit odpovědně a snažit se zvířeti dopřát kvalitní meníčko, které bude mít pozitivní vliv na jeho zdraví. A nejen to – jídlo by mělo také chutnat. Že sami občas rádi zajdete na farmářské trhy okusit dobroty, které v krámě běžně nekoupíte? Nebo si dopřejete večeři ve vyhlášené restauraci, kde servírují chody, o nichž se vám zdá ještě dlouho poté? Zkrátka čas od času rádi rozmazlujete své chuťové buňky? A co takhle dopřát podobný gurmánský zážitek svému čtyřnohému příteli?

krmivo

Pravidla správné psí výživy kopírují zásady zdravého stravování u lidí – obsah misky by měl tělíčku chlupáče dodat důležité živiny (bílkoviny, tuky, sacharidy, minerály, vitamíny atd.) a přitom zajistit dostatek vlákniny pro zdraví trávicího traktu. Ideální volbou jsou suroviny lokální, které pocházejí z místních zdrojů a suroviny naturální s co nejmenším stupněm zpracování. Snadnou cestou, jak psovi dopřát živiny ve vyváženém množství, jsou granule. Granulovaná krmiva totiž umožňují rozlišovat výživu konkrétního zvířete přesně podle jeho potřeb.

Úžasně chutná a zároveň prospívá

Mezi špičku psího stravování patří tzv. holistická krmiva, tedy krmiva vyvážená, snadno stravitelná a psím organismem nejlépe využitelná, jejichž hlavní surovinou je kvalitní maso. Do této kategorie spadá také nová řada granulí Brit Fresh. Jejich základem je 40 % čerstvého masa, které díky vynechání jednoho kroku zpracování nejenže zachovává výživové vlastnosti, ale především krásně voní a skvěle chutná – proto se po nich olizují i ti chlupáči, kteří granule jinak odmítají.

krmivo

Šťavnaté hovězí, kuře, krocana, rybu a kachnu doplňují přílohy z původních zrnin jako pohanka, proso či oves, které příznivě ovlivňují celkové zdraví a kondici psů. A nechybí ani tradiční bylinky, dýně, cuketa, ovoce a zelenina. Jednotlivé kombinace jsou vždy voleny tak, aby zajistily ideální množství všech podstatných živin, a navíc splňovaly specifické potřeby všech psích lásek – od štěňátek přes dospělé psy malých i velkých plemen až po psy v kondici nebo zátěži. Zbytečné nezdravé suroviny jako sóju, kukuřici nebo pšenici ve složení nenajdete. Stejně tak chybí barviva a chemická dochucovadla. Jedná se zkrátka o zdravé a delikátní menu.

krmivo

Pokud chcete jazýček vašeho psího mlsouna potěšit dvojnásob, přimíchejte mu do mističky šťavnatou konzervu. Lahodnou volbou jsou poté konzervy Brit Paté & Meat a Brit Monoprotein. Řada Brit Paté & Meat obsahuje pouze maso, svalovinu, srdíčka, játra a plíce, přičemž jednu část konzervy tvoří paté a druhou celé kousky. Brit Monoprotein poté obsahuje vždy pouze jeden druh masa, svaloviny a orgánů. Díky tomu je tato varianta vhodná pro pejsky trpící alergiemi – v jednodruhových konzervách totiž nehrozí, že se ve složení ukryje ingredience, která by mohla vyvolat alergickou reakci.

Jak se říká, pes je nejlepším přítelem člověka. Chcete-li, aby vám váš chlupatý parťák oplácel lásku co možná nejdéle, dopřejte mu krmivo, které chutná a zároveň prospívá jeho zdraví.

krmivo

www.krmivo-brit.cz

ZDROJ: PR článek společnosti VAFO PRAHA