Zdraví

Léčitel radí: Očista lymfatického systému

Řada žen si chválí tzv. lymfatické masáže (též lymfodrenáž) jako metodu, napomáhající zeštíhlení některých partií. Při bližším pohledu na děje, které se při tomto procesu v lidském těle odehrávají, však lze lymfodrenáž přirovnat k úklidu, při němž jsme všechno svinstvo zametli pod koberec. To by měl mít na paměti každý, komu nejde jen pěkný vzhled, ale přinejmenším ve stejné míře i o skutečné zdraví.

citrony

Když fekálie protékají do prádelny

telo

Lymfatický systém má v našem těle stejnou funkci jako odpady splašků v domě. Ucpe-li se kanalizace v několikapatrovém domě, nastane katastrofa – fekálie vytékají (třeba) do prádelny. Co je pak nutné učinit? Vyčistit odpad a uklidit prádelnu.

Podobné je to i s lymfatickým systémem. Také v těle začínají problémy v momentě, kdy je cirkulace lymfy nedostatečná. A důvod? Více či méně ucpaný „odpad“ neboli tlusté střevo. Kdo trpí na kožní či plicní komplikace, koho trápí zahlenění horních cest dýchacích atd., měl by si uvědomit, že mu v první řadě „přetékají fekálie do prádelny“.

Skutečné řešení

Zůstaneme-li u tohoto nelichotivého příměru, pak lze říci, že v takový moment je prádelna fekáliemi natolik přeplněná, že začínají oknem či jakýmkoli jiným otvorem přetékat na dvůr. Co se lidského organismu týče, může se analogický děj projevit různě – počínaje vznikem ekzémů, vleklou rýmou, astmatem, respiračními problémy atd., až po velice vážné zdravotní potíže, jako je například nádorové onemocnění.

Proto když by se třeba tzv. sloní noha „léčila“ lymfodrenáží, mohl by se ten nepříjemný jev skutečně na chvíli ztratit, nutně by se však během pár dní zase vrátil zpět. Lymfodrenáž totiž neřeší podstatu problému, ale jen – obrazně řečeno – „nažene svinstvo z prádelny do sklepa“. Cesta ke skutečnému řešení tudíž vede jediným směrem – přes systém očistných kroků.

Jak „pročistit trubky“

Když totiž tlusté střevo vyčistíme, okamžitě dojde k uvolnění výstupních cest lymfatického systému a „kanalizace“ začne chodit, jak má. Je samozřejmě dobré tomuto procesu trochu pomoci – po vzoru instalatéra, který při havárii v domě pročistí trubky a odpad „protáhne“ nějakou chemií. Na podobném principu probíhá rovněž očista lymfy. Používá se k ní epsomská nebo Glauberova sůl a šťáva z grepů, pomerančů a citronů. Jedná se sice o proceduru časově poměrně náročnou (trvá tři dny), nicméně dokáže v těle vyměnit až 7 litrů kyselé lymfy za 7 litrů vysoce zásadité tekutiny (a někdo uvádí i více). Lymfatický systém pak funguje jako z partesu a celkový příliv vitality nelze ani popsat.

Blíží se přitom optimální chvíle k tomu se začít věcí zabývat. Přes zimu přirozeně tíhneme ke konzumaci tzv. jangových, více prohřívajících a více kalorických jídel. S příchodem jara však tělo tuto potřebu nemá a nastává nejvhodnější čas zbavit ho kyselého odpadu.

grepyMagnet na jedy

Dr. Norman W. Walker popisuje ve své knize Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy výše zmíněnou, skutečně účinnou metodu k odstranění kyselého odpadu zvláště u dospělých: Začíná se ráno po probuzení vypitím 250 ml solného roztoku, který si připravíme tak, že lžíci epsomské či Glauberovy soli rozmícháme ve čtvrt litru vlažné či studené (nikoli horké!) vody. Povede to pravděpodobně k vyprázdnění střeva.

Nicméně to není tím nejdůležitějším, oč se nám zde jedná. Solný roztok má totiž tu úžasnou schopnost přitáhnout na sebe jedovatý tělesný a lymfatický odpad jako magnet.Odpad se tak soustředí ve střevě, odkud následně odejde přirozenou cestou sérií stolic.

Náhrada skrze citrusy

Na paměti je však třeba mít, že tělo tak přijde až o čtyři litry substancí v podobě tekutin, které je třeba nahradit, aby nedošlo k dehydrataci. Znamená to nahradit ztracené 4 litry dvěma litry čerstvě vytlačené šťávy z citrusových plodů, kterou pro lepší vstřebatelnost zředíme dalšími dvěma litry vody. Šťáva navodí v organizmu alkalickou (zásaditou) reakci.

Citrusová šťáva

stava

  • 4 velké nebo 6 středních grapefruitů, 2 velké nebo 3 menší citrony, dostatek pomerančů, abychom dohromady získali 2 l šťávy,2 l vody na zředění

Vypijte čtvrt litru šťávy půl hodiny poté, co jste vypili solný roztok. Dále pijte sklenici této šťávy každých dvacet až třicet minut, dokud nespotřebujete celé množství.Po celý den nejezte nic. Jestliže jste k večeru hladoví, můžete sníst pomeranče, grapefruity nebo pít šťávu z nich, případně trochu celerové šťávy.

Klystýr před spaním

Večer před spaním si udělejte klystýr. Použijte k němu asi litr vlažné vody, do které jste přidali šťávu z 1 citronu. Pomůže odstranit zbytky odpadů ze střevních záhybů, které by jinak mohl váš organismus ve spánku vstřebat zpět. Celý postup je potřeba opakovat tři dny po sobě. Optimální pak je dodržovat i v několika následujících dnech speciální stravovací režim, repliky hodinek což znamená pít zeleninové šťávy a jíst syrovou zeleninu a ovoce.

K běžným doprovodným projevům detoxikace přitom patří pocity slabosti nebo i chladu. Dostavit se mohou rovněž bolesti hlavy. Nenechte se tím však znepokojovat. Bolesti brzy odezní, slabost i chlad zmizí. To jen vaše tělo použilo většinu vaší energie k procesu vnitřní očisty. Neskonale většího přílivu energie se dočkáte, až bude váš organismus čistý, a tím také zdravý.

Důležité upozornění na závěr: Nepoužívejte nikdy tento detoxikační způsob při zánětu slepého střeva, při podezření na něj ani při sklonech k zánětu slepého střeva!

Upozornění: Nic v tomto článku není zamýšleno jako lékařská rada. Pro lékařskou diagnózu, radu a pomoc navštivte prosím svého lékaře. Kontakt na léčitele

http://www.zdravi-az.cz

Připravuje: Jaroslav Zajíček
Foto: archiv, isifa/Shutterstock