Zdraví

Trápí vás akné na hýždích? Zbavte se ho díky domácím produktům, které má doma každý

Akné je častý problém, který trápí mnoho lidí. Avšak málokdo ví, že kromě obličeje či zad může postihnout i oblast hýždí. Existuje však řada přírodních a účinných způsobů, jak se akné na hýždích zbavit. V tomto článku se podíváme na několik přírodních produktů a postupů, které vám mohou pomoci.

Akné na hýždích
Zdroj: Shutterstock

Chyby, které způsobují akné na hýždích

Za tvorbou akné stojí hned několik chyb, kterých se patrně dopouštíte. Například při svých oblíbených koníčcích či při nošení určitého typu oblečení. Přečtěte si níže popsané body a snažte se vyvarovat nejčastějších příčin vzniku hýžďového akné.

Možná nosíte příliš těsné oblečení

Pokud jste si všimli častého výskytu akné na svých hýždích, měli byste se vyhnout nošení upnutého a těsného oblečení. Čím těsnější oblečení máte, tím více se v něm hromadí bakterie a pot. Když se tak stane, vaše póry se ucpou a začne se objevovat akné.

Abyste se nemuseli vzdát svých oblíbených úzkých džínů, nezapomeňte si těsné oblečení svléknout ihned po příchodu domů a po každém nošení ho důkladně vyprat. Než však vklouznete do něčeho volnějšího a pohodlnějšího, ujistěte se, že dáte svému pozadí čas na dýchání. Výběr přírodních tkanin, jako jsou bavlna a len, může mít na odstranění akné velký vliv.

Vaše pokožka je suchá

Správná péče o pleť je velmi důležitá. Pokud je vaše pokožka přirozeně sušší, je nezbytné, abyste ji pravidelně a důkladně hydratovali. Jinak může docházet při kontaktu suché pokožky s látkou k tření, které nakonec vyústí v nežádoucí akné na vašich hýždích. Věnujte proto hydrataci zadečku stejné množství času a energie jako jakékoli jiné části těla. Udržování rovnováhy vlhkosti je klíčem k udržení akné pod kontrolou.

Akné na hýždích
Zdroj: Shutterstock

Neděláte si peeling hýždí

Peeling je velmi důležitý pro udržení pružné a hladké pokožky. Ale jak je to vlastně s peelingem zbytku těla, konkrétně hýždí? Je to něco, co většina z nás naprosto ignoruje nebo ani neví, že je nutné. Pamatujte však, že hýždě si musíte pravidelně exfoliovat pomocí kvalitního tělového peelingu, abyste se ujistili, že se zbavujete odumřelých kožních buněk a nečistot. Jen díky tomu bude váš zadeček dokonale hebký a hladký.

Sedíte příliš dlouho na stejném místě

Většina z nás je nucena sedět na jednom místě celé hodiny, a to může být pro naše tělo velmi škodlivé. Proto mějte na paměti, že je důležité, abyste každých pár hodin vstali, hýbali se a pravidelně cvičili, aby vaše pozadí vypadalo neustále bezchybně.

žena sedící na židli
Zdroj: Shutterstock

Jak se zbavit akné na hýždích

Pravidelné mytí

Každodenní koupání s kvalitním antibakteriálním mýdlem je jednou z nejlepších strategií, jak se vyhnout akné na hýždích. Pokud zjistíte, že jste náchylní k výskytu pupínků, koupání jednou denně vám nemusí stačit. Důkladná očista, jednou ráno a jednou před spaním, je tou správnou cestou, jak se zbavit akné, zejména v letním počasí.

Pravidelné omývání dokáže ze zadečku (ale i celého těla) odstranit pot, nečistoty a bakterie způsobující pupínky. V současné době je na trhu mnoho specializovaných tělových mycích přípravků a mýdel, které jsou vyvinuty právě tak, aby vás zbavily akné, jak na hýždích, tak i na těle.

Noste volné oblečení

Již výše jsme uvedli, že dlouhodobé nošení těsného oblečení je jedním z hlavních viníků akné. Jelikož se takové oblečení neustále otírá o kůži, což může způsobit podráždění, a akné, snažte se tomu vyvarovat. Pokud se potýkáte se silným vyrážením pupínků, možná byste měli zvážit nošení volného a pohodlného oblečení z přírodních materiálů.

Oblečení
Zdroj: Shutterstock

Používání správného hydratačního krému

Nedostatek vlhkosti může vést k vysušení, které vede ke tření mezi pokožkou a oblečením. Proto je velmi důležité hýždě pravidelně hydratovat.

Některé hydratační krémy však mohou být extrémně mastné, což může vaše póry ucpat a vést k ještě většímu výskytu pupínků. Proto je důležité, abyste si při výběru hydratačního krému vybrali správně. Ideální je lehké složení na bázi gelu. Existují dokonce některé speciálně vyvinuté hydratační přípravky se stopovým množstvím kyseliny salicylové a retinolu.

Domácí kosmetika pro odstranění akné

Ošetření slanou vodou

Vzhledem k tomu, že akné a pupínky vznikají, když se póry vaší pokožky ucpou nečistotami, je nezbytné používat přípravky, které mají vlastnosti, jež proti těmto bakteriím bojují. Slaná voda má antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit rozvoj bakterií způsobujících akné, což následně omezí vznik hrbolků. Snadný způsob, jak tento typ použít, je smíchat polévkovou lžíci soli se dvěma šálky teplé vody a nanést ji na hýždě pomocí žínky.

sůl a voda
Zdroj: Shutterstock

Kurkumová pasta

Není žádnou náhodou, že se kurkuma, díky svým antibakteriálním vlastnostem, již dlouhá léta používá v ájurvédě a v domácích přípravcích na pleť. Použití pasty z kurkumy a růžové vody je proto účinným domácím prostředkem, jak se zbavit akné. Buďte však opatrní, protože kurkuma může pokožku obarvit.

Tea tree olej

Tea tree olej je jedním z nejoblíbenějších prostředků na léčbu akné v obličeji a platí to i pro oblast hýždí. Je to proto, že má silné protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Dejte trochu tea tree oleje na kosmetický tamponek a pečlivě jej naneste na postižená místa. Opakujte dle potřeby a brzy se dostaví první výsledky.

Tea Trea olej
Zdroj: Shutterstock

Ocet

Kyselina octová, která se nachází jak v domácím, tak jablečném octu, je další antibakteriální sloučeninou, která může pomoci vyrovnat vaši pokožku a snížit výskyt akné. Přidáním šálku jablečného octa do teplé koupele a jeho nanesení na postižená místa vám můžete pomoci zadeček vyčistit a zjemnit.

Limetková šťáva

Limetková šťáva působí jako přírodní bělicí prostředek, který nejen odstraňuje akné na hýždích, ale také pomáhá zbavit se jizev, které po něm zůstávají. Nakapejte šťávu z limetky na vatový tamponek a následně šťávou potřete vaše hýždě. Během měsíce by měl být vaše hýždě bez pupínků.

Autor: Claudie Kornelová
Zdroj:
Here’s how to treat butt acne and get smooth bum | HealthShots
Home Remedies To Get Rid Of Butt Acne And Prevention Tips (stylecraze.com)
8 Home Remedies for Pimples on Buttocks ~ Doctor Recommended (bebodywise.com)
Butt acne: Home and natural treatments for folliculitis (medicalnewstoday.com)
9 Natural Treatments to Combat Butt Acne (Pimples) (healthline.com)
Foto: Shutterstock