Zahrada

Tipy pro Vaši zahradu i domácnost

Koukáte po něčem praktickém, co by Vám pomohlo s péčí o rostliny a zahradu? Pak jste na správném místě. Pojďte se s námi podívat na zajímavé tipy, které Vám zpříjemní práci i pobyt v příjemném prostředí.

Chybí vám v létě grilování na zahradě nebo vás nebaví připravovat venkovní gril? Pro všechny milovníky grilování je tu elektrický stolní gril od značky Philips, využitelný venku i v domácnosti. Snadno si na něm připravíte zeleninu, ryby i maso na všemožné způsoby. Výkonný a kompaktní gril Philips HD4419/20 je vybaven z jedné poloviny žebrovanou a z druhé poloviny hladkou deskou. Velmi rychle se zahřeje, takže nemusíte čekat na vhodnou teplotu, jednoduše rovnou grilujete. Vysoká teplota hliníkové grilovací desky o rozměru 300 x 370 mm zachová všechnu šťávu a chuť pokrmu. Mimořádně silná grilovací deska udrží více tepla než standardní gril, takže zůstane horká, i když na ni umístíte mražené potraviny. Díky této stálé teplotě je příprava pokrmů rychlejší a stejnoměrnější. Jednotlivé části grilu a vyjímatelnou nádobu na přebytečný tuk lze omýt v myčce.

Překáží vám při sečení trávy elektrický kabel nebo jste nuceni často dolévat motorový olej? Pořiďte si akumulátorovu sekačku BOSCH Rotak 37 LI Ergoflex, která vás osvobodí od neustálého startování či zamotávání se do přívodní šňůry.
Vysoký sekací výkon zajistí nože z kalené oceli a inovativní technologie proudění vzduchu. Technologie Powerdrive LI přináší konstantní krouticí moment za všech podmínek a ergonomický držák sedne přesně do vaší ruky.
Výška sekání nastavitelná v šesti stupních a šířka střihu 37 cm se postará o skvělé sečení vašeho trávníku. Dokonalý výsledek v těžko dostupných místech zajistí boční hřebeny. Velký 40litrový sběrný koš nabízí dostatečný prostor pro trávu, bez nutnosti neustálého vyprazdňování. Navíc je k dispozici držadlo QuickClick pro jednoduchou montáž bez použití nástrojů. Po vybití akumulátoru se můžete za dalších 140 min. (doba nabití) pustit opět do práce.

Aby rostliny ve vaší pracovně, obýváku či balkoně prosperovaly, vyzkoušejte bezdrátový monitor rostlin Parrot Flower. Ten se postará o vysoký komfort vaší zeleně. Hlídá správné zalití, teplotu prostředí, optimální dávkování hnojiva a intenzitu slunečního svitu. Hodí se tak pro venkovní i vnitřní pěstování.
Tento bezdrátový monitorovací teploměr pro sledování podmínek rostlin spolupracuje přes Bluetooth s chytrými telefony skrze aplikace. Ta vás bude nejen informovat a upomínat, ale také dostanete doporučení pro pěstování jednotlivých rostlin ze sbírky více než 7000 druhů. Průběh hodnot lze sledovat v přehledných grafech. Přístroj lze zakoupit ve třech barevných provedeních.

Více o provedení a dostupnosti zboží naleznete na www.alza.cz .