Zahrada

Štípače Scheppach: spolehliví a dostupní pomocníci

Scheppach s více než 80letou tradicí je jedna z nejstarších

A právě štípače dřeva jsou právě v kurzu. Scheppach dokáže nabídnout modely v neuvěřitelně širokém záběru – od základní horizontální HL 450 se štípacím tlakem 4 tun až po vertikální HL 1500 s tlakem 15 tun a možností zpracovávat velké a dlouhé špalky tvrdého dřeva.

K nejoblíbenějším patří silnější horizontální model HL 650, která za cenu lehce převyšující 5 000 Kč nabízí hned několik vymožeností.  S lehkostí naštípe i čerstvé dřevo rychlostí až 100 polen za hodinu. Pracuje tiše a na rozdíl od klasické sekery i naprosto bezpečně, protože obouruční ovládání stroje vylučuje jakoukoliv možnost úrazu. Stroj vyžaduje pouze minimální údržbu, má kompaktní rozměry a díky zesíleným komponentům zubového čerpadla vyvine velmi vysoký tlak až 6,5 tuny, což je velmi výhodné při štípání tvrdších druhů dřeva. Má pojistku uvolnění polena při výpadku proudu a díky držadlům a kolům je také plně mobilní. Unikátní v této cenové kategorii je rovněž vysoce kvalitní štípací klín z kované oceli a velmi stabilní konstrukce, která zabraňuje kroucení stroje i při využití maximálního provozního tlaku.

Štípač je vybaven systémem VARIO, což v praxi znamená, že si můžete nastavit dráhu pístu podle délky polena a nemusíte tak pokaždé čekat, až se píst vrátí do nejzazší polohy. Dají se tak ušetřit až desítky procent času. Stroj se dodává s velmi praktickým podstavcem, který umožňuje práci i v pohodlnější vzpřímené poloze.

Více informací naleznete na tomto odkazu.

Připravil: Jaromír Malich s využitím textů z Garland.cz; foto: Garland