Zahrada

Nejvyšší čas na vlastní růži

Ještě je čas najít si tu svoji růži, kterou budete chtít vysadit letos na podzim. Růže se sice začínají u zahradníků a v růžařských školkách obvykle nakupovat od 1. října, ale v té době už nekvetou, ani nevoní.

Zato nyní ještě můžete vybírat očima i nosem. Poznamenáte si název odrůdy, která se vám bude líbit, a když potom přijdete v říjnu k zahradníkovi, budete už jenom jmenovat ze svých poznámek.

Zahradník vám navíc poví, jak vysoko vámi vybraná odrůda poroste, kde jí bude nejlépe, jak ji zasadit. S pomocí jeho rad také zkombinujete barvy a vůně.

Řeknete si možná, že stejnou službu vám udělá obrázek u růže ze supermarketu. Ale to se mýlíte… Ty barvy na přiložených obrázcích umí udělat počítač podle přání obchodníka a to zahradník nedokáže. V supermarketech taky často nedovedou poradit nic ohledně pěstování. Inu, každý dovede něco jiného. V žádném obchodě vám také nenabídnou pohled na rozkvetlé růžové pole. Je to uchvacující podívaná, kousek si jí na podzim můžete přenést domů. A se zárukou.

Článek z RPN č. 9/2011