Zahrada

Jednoduchý návod jak proměnit balkon na zahradní oázu

Jaro je tradičně časem, kdy přibývají slunečné dny a svět ukazuje svou barevnou tvář. Více času trávíme venku a obdivujeme co přichystala příroda. A někteří se rozhodnou využít této příležitosti k založení vlastní zahradní oázy. Například i na balkoně.

Takzvané „urbánní zahrádkaření“ nabralo v posledních letech na popularitě zejména ve větších městech. Díky tomuto fenoménu se nevyužité prostory mění na malé zahrádky a farmy, čímž se vracejí zpět mezi lidi v okolí. Podle zprávy Mintel dnes až 52% domácností také využívá interiérové ??rostliny k zmenšování dopadu znečištění ovzduší. Urbánní zahrádkaření ale není jen o znečištěném vzduchu, je to zdravější způsob života ovlivněn například i rostoucím veganským hnutím. A podle zprávy mezinárodně uznávané společnosti Ipsos MORI se například ve Spojeném království počet veganů za posledních 10 let zvýšil až o 360%.

Vaše městská oáza

Abyste si naplno vychutnali klidnou atmosféru, kterou poskytují rostliny, nemusíte hned vysadit celý park. Na začátek zcela postačí balkon. Nepotřebujete hodně místa, peněz, ani nemusíte být zkušenými pěstiteli. Postačí věnovat zahrádce trochu času (a možná trochu kreativity) a brzy si budete moci užívat nejen vůni vlastních květin, ale i ochutnat vlastnoručně vypěstovanou zeleninu.

Zahradnická příručka pro úplné začátečníky

Pro ty, kteří si nikdy netroufli ani začít, připravil portál ShopAlike základní příručku. Je určena pro úplné začátečníky a lidi s nulovým pěstitelským talentem, kterým běžně uschne i kaktus.

Návod vás v 4 jednoduchých krocích provede procesem zasazení vlastní malé zahrádky na balkoně. Dozvíte se:

  • jaké nářadí budete potřebovat a jak jej použít,
  • které nenáročné rostliny (bylinky, květiny a druhy zeleniny) se vám vyplatí zasadit, spolu s tipy jak o ně co nejlépe pečovat,
  • jak rostliny zasadit,
  • a pár DIY tipů, jak si vaši oázu zkrášlit.

Tak neváhejte a pusťte se do díla. Držíme palce!

Zdroj: PR článek online obchodního domu ShopAlike CZ