Vaření

Video: Australané ochutnali svíčkovou na smetaně. Něco takového jedli poprvé

Představte si, že jste na opačném konci světa a máte možnost ochutnat něco, co je považováno za skutečný klenot středoevropské kuchyně. Český pár se rozhodl přinést kousek naší tradiční kuchyně až do daleké Austrálie. Volba padla na českou klasiku – svíčkovou na smetaně.

Svíčková na smetaně.
Zdroj: Shutterstock

Svíčková na smetaně je jedním z těch jídel, která mají v našich končinách své pevné místo na stolech během svátečních dnů, rodinných oslav a speciálních příležitostí. Toto jídlo, které se skládá z jemného hovězího masa, smetanové omáčky a knedlíků, připravili podle autentické receptury a podávali Australanům. A věřte, jejich reakce stály za to!

Někteří z nich nikdy předtím neslyšeli o svíčkové na smetaně, jiní měli jen matnou představu o tom, co je čeká. Při prvním zakousnutí se jejich tváře rozjasnily, někteří se dokonce neubránili hlasitým pochvalám. „Je to boží, vážně mi to moc chutná!“, „Nikdy jsem nejedl nic podobného!“ a „Ta omáčka je fantastická!“ byly jen některé z reakcí, které zachytily.

Celý proces ochutnávky a autentické reakce jejich australských přátel natočili, abyste si i vy mohli vychutnat tento jedinečný zážitek:

Text: Juraj Koreň
Foto: Shutterstock
Zdroj: youtube.com/Aik&Johanka