Dům a stavba Poradna

Jak na bezpečné nalepení dřevěné podlahy v koupelně?

Dotaz: Do koupelny bychom chtěli položit dřevěné parkety. Dřevo asi není příliš vhodné do místnosti, kde se nachází voda, ale i přesto bychom se chtěli zeptat, zda existuje nějaké vhodné řešení? Ivan, Dubnica nad Váhom

pokládka podlahy

Základem je hydroizolace

Vedle velkoformátové dlažby jsou dřevěné parkety největším trendem mezi podlahovinami používanými v koupelnách. Předpokladem pro úspěšnou realizaci dřevěné podlahy ve vlhkém prostředí je zabránění pronikání vlhkosti do podkladu a potěrové vrstvy podlahy.

Požadované hydroizolace podkladu lze dosáhnout použitím polyethylenové těsnicípřemosťující podložky (např. codex Hydrostop), která zároveň odděluje podlahovou krytinu od podkladu. Dřevěné parkety se doporučuje lepit bezrozpouštědlovým dvousložkovým polyuretanovým parketovým lepidlem (např. UZIN MK 92 S). Pásy hydroizolační podložky se kladou do čerstvého lůžka systémového lepidla a celoplošně je musíte vyhladit tak, abyste vytlačili všechny případné vzduchové bubliny. Nezapomeňte na uložení těsnicích rohových prvků podle pokynů výrobce. Místa styku stěny a podlahy je potřebné utěsnit samolepicí těsnicí páskou. Dřevěné parkety můžete začít lepit do dvousložkového polyuretanového parketového lepidla po 24 hodinách od nalepení podložky.

Náš tip: Podlaha s podlahovým topením. Jak na ni?

Text: Andrea Dingová ve spolupráci s firmami
Foto: isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Recepty prima nápadů