Interiér

Nepořádek v dokumentech se nevyplácí. Vyznáte se v možnostech archivace?

Ptáte se, proč ještě v dnešní době uchovávat dokumenty v papírové formě? Zákon zákonu č.499 Sb. o archivnictví a spisové službě nám tuto povinnost v mnoha případech ukládá, a to vždy na konkrétní počet let. Není tak výjimkou, že firmy skladují určitý dokument celé desetiletí, a tím se papíry namnoží. Nenechávejte je nikde válet neroztříděné, jednou je možná budete potřebovat najít…

archivace

Archivační krabice uspoří peníze, prostor i čas

Ideálním místem pro uložení většího počtu papírových dokumentů jsou archivační krabice. Bývají vyrobeny speciálně za tímto účelem, takže dokumentům rozměrově odpovídají a žádný kus místa nepřijde nazmar. Pevný karton vás nevyjde nijak draho, bonusem je pak jeho lehkost, tedy i snadná manipulace. Další praktickou alternativou jsou archivační boxy, vhodné pro dlouhodobou archivaci dokumentů. Uložíte v nich totiž hned několik zaplněných pořadačů, a dokumenty tak budou chráněny před prachem i jakýmkoliv jiným poškozením hned dvakrát. Navíc je lze díky šikovné konstrukci snadno vršit na sebe, vejdou se také do regálů, zásuvek a archivačních kontejnerů.

Vyberte si tu správnou

Dokud se nezačnete archivací podrobně zabývat, zřejmě vás ani nenapadne, kolik různých typů kartonových krabic existuje. Klasiku představují krabice klopové, které si jednoduše složíte, pro bezpečné uchovávání dokumentů je však nezbytná lepící páska na uzavření klop. Druhou možnost jsou krabice vysekávané, které podobné ošetření nevyžadují, což vám ulehčí manipulaci. Samozřejmě můžete vybírat z nejrůznějších rozměrů i barev. Podstatnými faktory jsou dále materiál (mikrovlna, 3 VVL a 5 VVL) a tloušťka stěn. Ta činí například u 3 VVL krabice 3 mm, u 5 VVL krabice pak 7 mm.

Nakupujte chytře

Archivační krabice, boxy a další pomůcky budete zřejmě kupovat ve větším množství, a proto je moc důležité odebírat cenově výhodné a kvalitní výrobky. V obou případech u nás vede výrobce obalových materiálů Obaly Kredo, v jehož e-shopu se snadno zorientujete. Naleznete zde široké spektrum krabic, lepicích pásek, folií, boxů, pořadačů, obálek a kancelářských potřeb pro každodenní použití.

Zdroj: PR článek společnosti Obaly KREDO s.r.o.