Interiér

Malý byt s prvky SKANDINÁVIE a NEW YORKU

Střet protikladů nemusí vždy končit katastrofou. Představíme vám byt s velikostí S, v němž Skandinávie spojila síly s New Yorkem, aby vytvořily útulné zákoutí, kde se on & ona budou cítit (jako) doma.

moderne byvanie

Monika a Roman mají dar spojovat zdánlivě nesourodé věci. Kromě neutrálního mužského elementu najdete u nich doma i řádnou dávku ženských prvků. Snad právě pro tu pestrost, která je navíc velmi citlivě vyvážená, je toto bydlení tak přitažlivé a teplé už na pohled. Když muži záleží na bydlení stejně jako ženě, držte se rady přímo od Moniky: „Pro každý kout je třeba hledat kompromis.“

maly bytByt s velikostí S

A vskutku se bouralo. Hlavním důvodem byla změna dispozičního řešení. Abyste se i v malém bytě cítili jako v oblacích, musí chudák vytrpět hned několik zákroků. „Kuchyň jsme potřebovali dostat do obývacího pokoje, aby nám vznikla samostatná ložnice. Zvětšili jsme vstupní prostor vybouráním části stěny. Pouze koupelnu jsme ponechali v téměř původním stavu. Do konceptu se nám hodil původní šedý obklad. Popravdě, ani jsme nenašli adekvátní jednoduchou a designově čistou náhradu.“ Byt s velikostí XS se tak zvětšil na dobré S. Pak že nafukovací prostory neexistují!

maly byt

obyvak v malem byteJak se vyrábí speciální atmosféra

Zařízení interiéru tvoří zajímavá směs. Černá barva doplňků či úchytek na nábytku spolu s šedou barvou stěny jsou prvky newyorského loftu a naopak, látková zakulacená pohovka se starým dřevěným konferenčním stolkem patří ke „Scandinavian Vintage“. Ne všechen původní nábytek Monika s Romanem vyhodili. Ponechali si velký dřevěný jídelní stůl a starou krejčovskou figurínu. On & ona, staré & nové, město & venkov a ještě pár Moničiných drobností, které dělají domov domovem, jak má být.

doplnky do bytu„Miluji svou sbírku rámků z různých koutů světa. Nový rámek znamená další přírůstek na naší stěně. Vytáhnu z mé bedničky potřebné nářadí a rámek s fotografií zavěsím. Nemám ráda pravidelnost, nepotřebuji, aby vše na milimetr ladilo. A můj manžel? Ten mi sem tam nějaký ten rámek tajně vyrovná.“ Bydlení postavené na protikladech jen dotvořilo jedinečnou atmosféru. Přirozený cit pro estetično nezapře ani jeden z nich a díky svému slaďovacímu umění mají bydlení, které nikdy nezevšední.

doplnky do bytu

maly byt„Už několik let spolu se svou švagrovou podnikám v této oblasti. Miluji svou práci, miluji náš ateliér, ráda se obklopuji pěknými věcmi. Miluji cestování a s manželem máme velkou společnou zálibu – běh a s ním spojené účasti v různých světových maratonech.“ – Ing. Monika Vargová, zahradní architektka a květinová designérka

Text: Lucia Pristachová Hô-Chí :: Foto: Dano Veselský