Interiér

Květinové dekorace: Hledáme překvapení

Přirozený, nenucený vzhled tvoří základ dnešního interiérového designu. Nedržíme se za každou cenu přísných pravidel a zavedených zvyklostí, ale vytváříme prostor pro vlastní, osobitý a nenucený styl. Upravenost a luxus již nejsou na prvním místě. Opouštíme zajeté koleje a ignorujeme tradiční postupy – hledáme překvapení.

Připravila: Ivana Hudcová a Holandská květinová kancelář, foto: Holandská květinová kancelář

 

Stejně jako příroda se i náš domov neustále proměňuje, mnohé předměty nepotřebují mít své trvalé místo. Zvlášť důležité je využití přírodních materiálů, zejména živé zeleně. Květiny a rostliny jsou samostatnými bytostmi a svým růstem zajišťují v interiéru neustálou změnu.


Hol_58Barbarský nápad?

Jsme zvyklí využívat přírodniny v podobě co nejpřirozenější. Nicméně nápad, který se v první chvíli může zdát přímo barbarský, může dít občas naprosto originálnímu výsledku, který nejen že neuráží, ale je naopak přínosem. Platí to i o tvarově bohatém dřevě či kusu pařezu či cokoli chcete, jež po natření bílým emailem nabylo zcela originální estetické kvality. Skvěle posloužilo jako podstavec pro bohatou kytici. Tu ve velmi něžných barvách zvýrazňují fialové a tmavě růžové hrachory. Na zajímavosti jí dodávají bílé skeletové listy, ze kterých florista vytvořil přírodní manžetu.

(Tulipa, Lathyrus, Viburnum)

Hol_53Proměna za pár kaček

Tento stylový obrázek hovoří jasně: jaro je tu. Vytvořte řadu různých kombinací jarních květin, obalte vázy, ovažte stuhami a večírek může začít. Individuální aranžmá, které se každodenně proměňuje. Zde se – samozřejmě vedle květin – postaral o hlavní efekt ruční papír, omotaný kolem nádob s jednotlivými aranžmá. Stejně ale může posloužit třeba i pruh balicího papíru či látky, rohož – podložka na balení suši, kus pytloviny, téměř cokoli…!

(Tulipa, Syringa, Hyacinthus, Fritillaria, Muscari, Narcissus, Viburnum, Lathyrus, Salix)


Hol_48

Tip tak trochu pro kutily

Je úžasné, jak se mohou přírodní materiály doplňovat a navzájem zvýrazňovat v neobvykle ozdobeném aranžmá. Různá dřevěná kolečka poskytují pevnou základnu pro směs bujně rostoucích a kvetoucích cibulovin, z nichž každá sleduje svou vlastní cestu.

(Narcissus, Tulipa, Fritillaria, Ranunculus, Muscari, Nectaroscordum, Hyacinthus, Papaver)


Klasika spojená s modernouHol_60

Květinové aranžmá spojující klasické a moderní prvky s přírodními materiály. Decentní klasické barvy květin (zelenobílá a tmavě fialová) se kombinují s jednoduchými moderními vázami a stolečkem z vyplaveného dřeva či proutím.

(Tulipa, Anemone, Nectaroscordum, Viburnum)

 

(Článek z časopisu Recepty prima nápadů č. 4/2011)