Interiér

Zařizujeme moderní byt

Zařizujete si nové bydlení? Nebo to stávající jen rekonstruujete, abyste se v něm zase cítili o něco lépe? Ať už je to tak nebo tak, jistě se vám budou hodit naše tipy na to, jak byt zařídit moderně a přitom prakticky.

obývací pokoj s jídelním stolem a prosklenými dveřmi do kuchyně
Zdroj: Unsplash

Do zařizování bytu se pusťte s chutí

Pořád jste to dokládali, teď už ale není zbytí? Potřebujete si svoje hnízdečko konečně zařídit? Nebojte se! Bytu tím dáte nový nádech, propůjčíte mu něco sami ze sebe a budete se v něm cítit opravdu dobře. O tom, že se do něj vždy s radostí a chutí vrátíte, snad ani nemusíme mluvit.

Ideálně byt zařizujte jako celek

Když už se do zařizování interiéru pustíte, snažte se o něm uvažovat jako o celku. Každá místnost může mít jinou barvu stěn a jinou sérii nábytku, styl by ale měl korespondovat. Jen si představte, jak přecházíte z místnosti do místnosti. Není příjemnější, když spolu ladí? Dáte přednost přírodním materiálům, minimalistickému stylu, nebo spíš eleganci?

Začněte pěkně od podlahy

Podlaha je základ každé místnosti. Někdo preferuje přírodní dřevo, jiný koberec. Záleží na vašem vkusu, podlaha by ale měla být hřejivá a příjemná na došlap. Vybírat bychom ji měli s rozvahou, přece jenom jde o docela velkou investici. Podlaha se navíc nemění každý týden, měsíc nebo rok, měla by vám nějakou dobu sloužit.

I to je jeden z důvodů, proč si na jejím výběru máte nechat záležet. Zohledněte vzhled interiéru, dobře vyberte materiál i barevný odstín podlahy. Zamyslete se nad tím, do jaké místnosti podlahu vybíráte a také nad tím, kolik péče jste ochotni podlaze dopřát.

Víte, že dřevěné podlahy, které se hodí nejen do interiérů zařízených ve venkovském stylu, je třeba udržovat bez špíny a prachu, dávat přednost suchému čištění a tomu mokrému jen občas?

Obývací pokoj v zemitých barvách a nadrozměrným oknem
Zdroj: Unsplash

Nepodceňujte výběr osvětlení

Pod pojmem moderní bydlení si dnes všichni nejspíš přestaví světlé místnosti. Na těžké závěsy a neprůhledné záclony zapomeňte, dneska jsou IN prázdná okna a dobře vybrané osvětlení. Jeho výběr se odvíjí od místnosti, do které ho pořizujete, i stylu, ve kterém je zařízena.

Osvětlení se podílí na celkovém dojmu z interiéru, v žádné místnosti by tak nemělo chybět centrální svítidlo, které doplní bodovky, lampičky, lampy a nástěnná svítidla. Vše samozřejmě v souladu s ostatním vybavením interiéru.

Dobře si vyberte nábytek včetně postele

Holé stěny a nic na podlaze. To by pak nebylo žádné útulné bydlení. Nábytek má v našich domovech své místo, a to v podobě skříní, komod, různých poliček, pohovky, stolu a v ložnici a dětském pokoji i postele. Na ni patří také kvalitní povlečení, které je příjemné na dotek, savé, prodyšné a pěkné.

Víte, že už naše babičky nedaly dopustit na bavlněné povlečení, které je IN i v dnešní době? Kromě něj můžete vsadit i na krepové povlečení, povlečení z bavlněného saténu, mikrovlákna, krepu nebo flanelu.

Vyřešte vytápění

Znáte to přísloví, že doma je tam, kde je teplo a příjemně? Slyšeli jste o pověstném teplu domova? Velkou měrou se na něm podílí i vytápění. Kdo by taky doma chtěl pořád sedět nabalený v tlustém svetru a ponožkách, zabalený do deky?

Jedním z nejoblíbenějších způsobů vytápění je vytápění krbem. Dřevo je přírodní materiál, je cenově dostupné a postará se o atmosféru. Jen si představte, jak sedíte v obývacím pokoji a posloucháte praskající dřevo a pozorujete plápolající plamínek. Nezní to romanticky?

Vybírat můžete mezi krbovými kamny, která vyhřejí místnost, ve které jsou nainstalovaná a krbovými kamny s výměníkem, která napojíte na radiátor a postarají se i o ohřev vody.

ZDROJ: PR článek