Interiér

Futuristické Google Glass se představí české veřejnosti

Alza.cz ve spolupráci se serverem SvetAndroida.cz představí na českém trhu zatím nedostupný technologický hit – brýle Google Glass. Od 5. června 13:00 hod. do 7. června 2014 se budou moci návštěvníci pražského showroomu Alza.cz seznámit nejen s funkcemi Google Glass, ale na vlastní oči si je vyzkoušet.

„Google Glass patří bezesporu k nejzajímavější technologické novince poslední doby. Ačkoliv jsou ještě stále v testovacím provozu a jejich prodej v USA je omezen, není daleko doba, kdy si je bude moci koupit každý, kdo o ně bude mít zájem. V České republice se počet exemplářů, které se pohybují mezi odborníky, odhaduje do jedné desítky a nás velmi těší, že budeme moci Google Glass představit české veřejnosti a nabídnout brýle k vyzkoušení,“ komentuje Petr Mišák, manažer SvetAndroida.cz.

Google Glass patří do kategorie nositelných technologií, tzv. Wearables, které zažívají boom. Většina výrobců spotřební elektroniky své první produkty již představila a vyvíjí nové, vylepšené verze nebo se k tomu v brzké době chystá. Wearables jsou produkty, které uživatel nosí přímo na těle a je jejich prostřednictvím propojen s digitálním světem. K nejdostupnějším wearables současnosti patří chytré hodinky a náramky. Vývoj však postupuje velmi rychle a zdá se, že fantazii se meze nekladou – v budoucnosti budeme používat nejen chytré brýle, ale pravděpodobně i oblečení, obuv, zubní kartáčky, ochranné helmy či obojky pro domácí mazlíčky opatřené čipy a diodami, které vytvoří z obyčejné věci digitální zařízení.

„Již nyní má Alza.cz v nabídce více než 50 produktů z kategorie Wearables a plánuje rozšiřování nabídky tak, jak budou jednotlivé produkty uváděny do prodeje. Nejpočetněji jsou zastoupeny chytré hodinky, fitness náramky a zařízení pro monitoring zdravotního stavu. Jedna z našich posledních prodejních akcí potvrdila, že o nositelná zařízení je mimořádný zájem. Poté, co byla cena chytrých hodinek u modelu Samsung Galaxy Gear V7000 snížena z původních 7.999 Kč na 2.990 Kč, vyprodaly se všechny kusy během jediného dne,“ říká Šárka Jakoubková, PR manažerka Alza.cz. Aktuálně nejprodávanějším nositelným zařízením z nabídky Alza.cz je sporttester Fitbit Flex pro bezdrátový monitoring nejen sportovních aktivit, ale i spánku.