Interiér

Dormeo Air: nová řada unikátních matrací

Značka Dormeo přichází na trh s největší inovací v oblasti spánkové technologie za posledních dvacet let. Unikátní technologie pěnových pružin Octaspring, které v sobě spojují ty nejlepší vlastnosti paměťové pěny a pružin, umožňuje absolutní přizpůsobení matrace lidskému tělu – paměťové pružiny se dokáží přizpůsobit postavě, nevyvíjejí na tělo žádný tlak, nepřenášejí pohyby. Novou řadu matrací Dormeo Air s pěnovými pružinami Octaspring představuje špičková vodní slalomářka, dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová.

„Spánek patří k nejdůležitějším každodenním činnostem. Díky němu mé tělo regeneruje, čerpá novou energii a připravuje se tak na všechny náročné úlohy dalšího dne. Výběr matrace Dormeo byl tou pravou volbou, “ tvrdí Štěpánka Hilgertová, která, také díky kvalitnímu spánku, dnes zvládá náročnou úlohu reprezentantky národního týmu, manažerky v rodinné firmě a v neposlední řadě péči o rodinu a domácnost.

Tajemství nové řady se skrývá v pružinách Octaspring, vyrobených z paměťové pěny, která je ve spánkové technologii mimořádně oblíbené. Pěna totiž rovnoměrně rozkládá tlak na celé tělo, přizpůsobí se jeho tvaru a po uvolnění tlaku se vrátí na původní místo. Je nenahraditelnou součástí jádra kvalitních matrací. Jedině značka Dormeo však přišla s převratnou myšlenkou zkombinovat ji s tradičními pružinami. Výsledkem je unikátní pěnová pružina, která v sobě kombinuje ty nejlepší vlastnosti obou materiálů.

Matrace Dormeo Air jsou charakteristické 3D–přizpůsobivostí, což znamená, že pěna Octaspring se v matraci pohybuje ve třech dimenzích. Pěna je také perforovaná a prodyšná, což matraci zabezpečuje kvalitní ventilaci, tři různě tvrdé zóny jsou na míru přizpůsobené jednotlivým částem těla. Paměťové pružiny se dokáží přizpůsobit postavě, nevyvíjejí na tělo žádný tlak, nepřenášejí pohyby a vytvářejí tak ideální podmínky pro ničím nerušený spánek.

Uvedenou matraci testovali vědci z německého renomovaného institutu TÜV. Certifikovali ji jako šestkrát prodyšnější – díky jedinečnému jádru z pružin Octaspring a systému AirX po stranách matrace, který zajišťuje ještě lepší odvětrávání.

Technologie pružin Octaspring matrací Dormeo, která využívá vlastnosti paměťové pěny, už stihla získat mnohá ocenění. V současnosti je držitelkou prestižní mezinárodní designérské ceny Red Dot Design Awards 2009, získala ocenění Interior Innovation Award 2013, Era Moxie Awards 2012 či cenu magazínu Furniture Today.