Dům a stavba

Trápí vás hluk od sousedů? Poradíme, co s tím

Pro optimální regeneraci našeho těla je nezbytný kvalitní spánek. Jsou lidé, kteří spí jako když je do vody hodí, i když ve vedlejší místnosti běží válečný film. Většina z nás, ale potřebuje klid. Pokud bydlíte v bytovém domě, jistě jste někdy problém s hlučnými sousedy řešili. Někdy stačí domluva, v některých případech je potřeba radikálnější řešení.

zvuková izolace

Ve většině budov je na vině přílišného šíření hluku mezi byty nedostatečná zvuková izolace stěn. Ty se u nás tradičně staví převážně z masivních materiálů. Klasická zděná či pórobetonová stěna má slušné zvukově izolační schopnosti až při relativně velkých tloušťkách. Rozhodně se nespoléhejte na ubezpečení výrobců, že daná konstrukce splňuje normu. Ta vás v tomto případě ochrání pouze před slabšími zvuky. Hlasitá televize nebo zapnutý vysavač vás usnout nenechá.

Sádrokarton vás před hlukem ochrání nejlépe

Zdaleka nejlepších hodnot při relativně malých tloušťkách vykazuje pružná sádrokartonová konstrukce. Zvuk, jak si většina z nás možná ještě pamatuje z hodin fyziky, je mechanické vlnění, které se šíří látkovým prostředím, tj. vzduchem, kapalinou a pevnými materiály.

Sádrokartonová stěna složená ze sádrokartonových desek, minerální vaty a železných profilů působí podobně jako tlumiče od aut. Postupně tlumí a pohlcuje hluk, který stěnou prochází. Nedostatečnou zvukovou izolaci vašich stávajících příček nejsnáze zlepšíte konstrukcí sádrokartonové předsazené stěny. Přesvědčte se, že již malé rozšíření původní zdi dokáže divy. Seznamte se s akustickým komfortem Knauf!

zvuková izolace
Instalace předsazené stěny z akustických desek Knauf Diamant, které jsou pro lepší zvukovou izolaci nainstalovány v dvojité vrstvě.

Tři typy desek pro lepší zvukovou pohodu

Skladbu konstrukcí předsazené sádrokartonové stěny je možné zvolit v různých variantách. Záleží nejen na tloušťce stěny, typu desky, ale i na profilu, který je v konstrukci použit.

Jako výplň sádrokartonových stěn se zpravidla používá minerální vata, která rovněž dokáže pohltit část energie zvuku. V portfoliu společnost Knauf, která patří k nejvýznamnějším výrobcům sádrokartonových produktů a systémů u nás, najdete několik typů desek, které se přímo hodí ke konstrukci zvukově izolačních stěn. Kromě klasické bílé sádrokartonové desky je možné sáhnout po dalších třech typech, které vynikají svými zvukově izolačními vlastnostmi.

zvuková izolace
Předsazené stěny a podhledy z akustických desek Knauf Red Piano zajistí výrazné zlepšení zvukové pohody v interiéru.

Červená sádrokartonová deska Knauf Red Piano je sázkou na jistotu. Za rozumnou cenu zajistí dostatečnou ochranu před hlukem. O třídu výše se nachází modrá deska Knauf Diamant, která je těžší, proto akusticky výkonnější. Pokud si chcete dopřát to nejlepší, je možné sáhnout po desce Knauf Silentboard, která patří mezi špičku v akustické výkonnosti na trhu. Výrazně omezuje zvuk na nízkých frekvencích, ve kterých se pohybuje lidský hlas, takže při zhotovení předsazené stěny dochází pocitově k velmi dobrým výsledkům.

zvuková izolace
Výstavba předsazených stěn či podhledů ze sádrokartonových desek Knauf Silentboard je velmi rychlá a čistá. Dá se bez větších obtíží zrealizovat i za plného chodu domácnosti.

Více informací najdete na zesilteticho.cz

ZDROJ: PR článek společnosti KNAUF PRAHA, s.r.o.