Dům a stavba

Primalex Standard v novém: moderní design reflektuje čistě minerální složení

Tradiční a stále oblíbený interiérový nátěr Primalex Standard Mineral má nový obal. Představila ho společnost PPG, která v Česku nátěrové hmoty a barvy Primalex vyrábí. Nynější balení odráží lokální výrobu a čistě minerální složení. Díky tomu, že nátěr obsahuje 99% přírodních surovin bez obsahu těkavých látek, pomáhá udržovat čistý a zdravý domov.

Předsíň s věšákem
Zdroj: PPG

Pro zdravé vnitřní klima

Primalex Standard Mineral spolehlivě splňuje základní požadavky na užitné vlastnosti běžných a nenáročných prostorů. Vyniká zejména svou výbornou kryvostí a snadnou aplikací. Tento prodyšný a paropropustný nátěr navíc neobsahuje těkavé látky (VOC), rozpouštědla ani změkčovadla. Je proto šetrný ke zdraví a životnímu prostředí, které při běžném využití nezatěžuje dokonce ani po mnoha letech. Přispívá tak i k zachování kvalitního vnitřního klimatu.

Přirozeně tlumený odstín

Stálice vnitřních malířských nátěrů, která je na trhu už 30 let, získala nový obal. Lépe vyzdvihuje dlouhou tradici a lokálnost výroby i čistě minerální složení. „Nátěr se vyrábí ze surovin získaných výhradně z plzeňského regionu. Míchá se z přírodního kaolínu. Tato hornina nátěru dodává specifický nažloutlý nádech, který lze připodobnit k moderním off-white odstínům,“ doplňuje Radek Kříž, technický poradce značky Primalex. Oproti kontrastní zářivě bílé, která může působit chladně a sterilně, je tak tento přírodní odstín teplejší a šetrnější pro oči.

Primalex barva
Zdroj: PPG

Do domu i průmyslové haly

Vnitřní nátěr Primalex Standard Mineral je ideální volbou například k výmalbě chodeb, šaten, dílen, sklepů, garáží i velkých technických prostorů a průmyslových objektů nenáročných na provoz.„Nátěrovou hmotu před aplikací pečlivě promíchejte a nanášejte pomocí plyšového válečku, malířské štětky nebo štětce ideálně ve dvou vrstvách. Barvu aplikujte nejlépe v ucelených plochách. Zředěný nátěr pak během malování příležitostně promíchejte,“ doporučuje Radek Kříž.

 

Více informací o PPG najdete na adrese www.ppg.com.

Zdroj: PR článek společnosti PPG