Dílna a hobby

Konec nudným stěnám. Oživte je pomocí kreativních malířských technik

Prostor můžeme velmi jednoduše přetvořit barvami. Inspirujte se videy s kreativními technikami pro jedinečné stěny.

ložnice s modrou akvarelovou stěnou
Zdroj: Shutterstock

Pokud chcete změnit vzhled svých místností bez větších stavebních prací, určitě byste neměli váhat s návštěvou oddělení s barvami v hobby marketech nebo specializovaných prodejnách. Nabídka je v současnosti obrovská, a kromě předem nebo individuálně namíchaných barev si můžete vybrat z množství kreativních a dekorativních variant.

Vedle speciálních systémů na realizaci povrchů se vzhledem betonu nebo zkorodovaného železa nabízejí výrobci i produkty určené na nanášení tzv. špachtlovací technikou, například se vzhledem mramoru nebo metalickým efektem. V nabídce jsou i individuálně strukturovatelné povrchové úpravy. To svoje si najde určitě každý.

Barvy se přitom nemusí vždy zpracovávat podle toho, jak uvádí výrobce. Množství z nich láká k experimentování. Vedle klasického zpracování proto přinášíme i rozličné experimentální způsoby nanášení a úprav, při kterých jsme použili i zčásti vlastnoručně zhotovené nářadí.

Tak mohly vzniknout kuriózní povrchy například s použitím bublinkové fólie, kterou jsme použili na nanášení barvy. Dřív, než se rozhodnete pro některou z těchto netradičních variant, vyzkoušejte si vybranou techniku na malé testovací ploše a rozmyslete si, zda je možné barvu takovýmto způsobem aplikovat i v místě rohů a hran, nebo jen na rovné ploše.

Inspirujte se ve videích, jak upravit stěny, nebo nápad aplikujte třeba i na výrobu vlastní dekorativní tapety.

Text: redakce
Foto: isifa/Shutterstock
Video: youtube kanál Kotresh Koti, 5-Minute Crafts
Zdroj: časopis Recepty prima nápadů