Dům a stavba

Multipor – vnější i vnitřní zateplení

Současný trh nabízí řadu možností zateplení. Jedním z velmi zajímavých produktů je Multipor, který pochází od výrobce oblíbeného systému Ytong. Oproti polystyrenovému zateplení je jeho výhodou tvarová stálost a větší odolnost proti mechanickému poškození. Materiál je paropropustný a přispívá tak ke zdravému klimatu v budově. Také se v něm neusazují plísně a ani škůdci.

Jak a proč se Multipor používá u vnitřních zateplení?

Zateplení pomocí Multipor tepelněizolačních minerálních desek se často používá například u historických budov, protože zachová původní vzhled fasády a zároveň vytvoří takové vnitřní prostředí a tepelný komfort, jaké nabízejí moderní stavby. Doposud používané systémy vnitřního zateplení bývají zdrojem vlhkostních problémů, protože neumožňují difuzní otevřenost původních konstrukcí. Multipor pro vnitřní zateplení ale nepoužívá parozábranu a s vlhkostí cíleně pracuje.

Venkovní zateplení

Jak je to náročné pro stavebníky?

Před realizací systému vnitřního zateplení je třeba provést odborný návrh, který ručí za dlouhodobou funkci celého systému. Není to ale nic složitého, stačí se obrátit na kteréhokoli z regionálních technických poradců Ytong, kteří se postarají o vše potřebné.

Vnitřní zateplení realizace

Zdroj: Xella CZ, s.r.o.