Dům a stavba

Žaluziové kastlíky Ytong svědčí o promyšleném přístupu investorů k projektu svého domu

Venkovní žaluzie významně ovlivňují tepelný komfort současných novostaveb. Moderní dům si už dnes bez nich neumíme představit. A jejich instalaci na domy z pórobetonu Ytong usnadňuje systémové řešení pro bezproblémovou dodatečnou montáž venkovních žaluzií.

Xella dům
Zdroj: Xella

Žaluziové kastlíky Ytong jsou vhodné pro většinu vnějších žaluzií na trhu a byly vyvinuty společně s významnými výrobci žaluzií

Jsou voděodolné, trvanlivé, neobsahují žádné škodlivé chemické látky a snadno se omítají. Jejich montáž je jednoduchá, protože jsou lehké a dodávají se v typizovaných délkách. Navíc lze upravit jejich délku přímo na stavbě. Skvěle se uplatní v nízkoenergetických a pasivních domech a majitelům domů dělají radost i po estetické stránce – na jejich povrchu lze realizovat stejný povrch, jako na okolní fasádě.

Navíc se na stavbě domu nebo při jeho rekonstrukci skvěle doplňují se systémovou nabídkou Ytong

Svědčí o tomu i zkušenosti majitelů rodinného domu v Poličce: kromě tvárnic Ytong YQ Lambda jsou na domě i zakládací tvárnice Ytong Start, na fasádě je použita vnější tepelněizolační omítka Ytong. Značku Ytong nese porobeton, ale i stěrky, malty, překlady, profily, spojky a systémové žaluziové kastlíky, usnadňující bezproblémovou dodatečnou montáž venkovních žaluzií. Ty jsou na domě, který je na velké části jižní podélné strany celoplošně prosklen, v průběhu slunečních dnů potřeba. Rodina bydlí v domě už více jak pět let a je tady maximálně spokojena.

Terasa
Zdroj: Xella

Kastlíky lze dobře využít i při rekonstrukci starších domů

Pórobetonové stavební prvky Ytong sehrály v rámci rekonstrukce staršího řadového domu v Brně významnou roli. Na obvodové stěny se zateplením použili mladí majitelé tvárnice Ytong Univerzal 250 mm, na částech řadového domu sousedících s vedlejšími domy jsou přizdívky z příčkovek Ytong 100 mm. V jedné části domu, kde kvůli prostoru nebylo možné instalovat zateplení, jsou tvárnice Ytong Lambda YQ 450 mm, které mají požadované tepelněizolační vlastnosti i bez zateplení.

Dům
Zdroj: Xella

V zadní části s novými přístavbami využil mladý pár kromě tvárnic a příčkovek Ytong i strop Ytong Ekonom. Část stropu bude využívána jako terasa, zbytek bude realizován ve formě zelené střechy. Na oknech se dopředu počítalo s venkovními okenními žaluziemi, a tak už v době rekonstrukce byly do fasády zabudovány podomítkové žaluziové kastlíky Ytong.

Fotogalerie

Zdroj: PR článek společnosti Xella