Chovatelství

Efektivní ochrana psa před napadením klíšťaty

Kdo má psa a věnuje mu veškerou péči, zajisté ví, jakou nepříjemnost mohou způsobit klíšťata. Zvláště u dlouhosrstých druhů je útok těchto cizopasníků doslova peklem. Psovi navíc může klíště způsobit nejen iritaci kůže, ale také ho nakazit přenosnými nemocemi. Mělo by být proto samozřejmostí začít chránit svého mazlíčka už při prvním výskytu klíšťat v přírodě. Klasickým a zároveň velmi účinným řešením je pořízení antiparazitárního obojku.

Antiparazitický obojek obsahuje účinné látky, které se postupně uvolňují a prostupují přes pokožku do mazových žláz, odkud se rozvádějí po celém těle. Teprve když je koncentrace účinných látek dostatečná, začne obojek působit a jeho účinek je neměnný po dobu 7 měsíců.

U obojku není možné očekávat, že začne působit okamžitě, fyziologicky to totiž není možné. Je velmi důležité, aby se obojek dotýkal pokožky. Účinek nastupuje přibližně během dvou týdnů. Velkou výhodou je, že zvlhnutí ani namočení obojku nezkracuje jeho dobu účinku. Kromě odpuzování klíšťat působí přípravek také proti dospělcům a vývojovým stádiím blech.

Aplikace obojku je velmi jednoduchá. Stačí nasadit zvířeti na krk a přebytečný kus odstřihnout. Sami si tak nastavíte potřebnou velikost. Na výběr jsou tři barevné varianty – bezbarvá, černá, hnědá. U tohoto produktu se striktně vyvarujte aplikování na kočky. Obojek je pro ně jedovatý!