Zahrada

Velké slevy strojů VARI: vyberte si pomocníka pro vaši zahradu!

S nadcházejícím podzimem přichází tradiční výrobce malotraktorů a žací techniky VARI s velmi lákavou nabídkou pro všechny, kteří chtějí pečovat o svojí zahradu za pomocí nejmodernějších strojů.

Akční sestavu malotraktoru VARI IV. s vozíkem zdarma nyní nabízíme za nepřekonatelnou cenu 39 990 Kč. Tradiční jednoosý malotraktor nabízí nadstandartní vlastnosti a značnou spolehlivost, danou využitím špičkových komponent: pohonná jednotka Global PJ GCV 160 je vybavena robustním, tichým a ekonomickým motorem Honda GCV 160E s novými rukojeťmi, které jsou nově vybaveny antivibračním prvkem, snižujícím mikrovibrace až o celých 20%. Pro přenos síly je zde využito tříčelisťové odstředivé spojky, která zajistí plynulý rozjezd bez škubnutí, což je jev běžný u řemenových kultivátorů. Jdeme ještě dále – mezipříruba byla taktéž inovována a odlehčena, tudíž hmotnost celé pohonné jednotky dosahuje bezkonkurenčních 20 kg. Malotraktor je vybaven léty prověřenou převodovou skříní DSK 317 s osovým čepem, přičemž řazení tří rychlostí a zpátečky provedete jednoduše za pomocí řadící páky jako u automobilu. Vnitřní části převodovky neobsahují jakékoliv poruchové uzly, neboť k přenosu síly slouží ozubená kola, ve spodní části doplněná o bronzové hnané kolo a cementovaný válcovaný šnek. Tažná náprava má kola 12“ a třípolohové volnoběžky, usnadňující manipulaci v různých podmínkách. Dodávaný vozík disponuje nosností 350 kg, foukanými koly, výklopnou korbou a odpruženou sedačkou. Vozík můžete využívat nejen na svoz posečené trávy z vaší zahrady, ale i třeba v lese při převozu palivového dřeva nebo pro transport různých sypkých hmot, jako je hlína či písek.

 

K sekačce křovinořez jako dárek!

 

Hledáte-li spolehlivého pomocníka pro pravidelné sečení zahrady, jistě pro Vás bude tím pravým náš nejmenší model bubnové sekačky DS-521 Líza 60, která již na první pohled vyniká robustní stavbou. Při konstrukci tohoto stroje jsme vycházeli s ohledem na spolehlivý provoz a minimální nároky na údržbu. Mezi základní prvky Lízy patří: patentovaný dvojitý disk se spodním otočným diskem a vyztuženými okraji, čtyřmi noži

a záběrem  sečení 60 cm. Nechybí vysoký naváděcí kryt, chránící obsluhu, dělená náprava pro snadné otáčení a šestipalcová foukaná kola. Použitý motor Honda GCV 160E zaujme rozvodem OHC, snadným startem a nízkou spotřebou paliva, díky tomu mohou sekačku obsluhovat i ženy. Líza stojí nepřekonatelných 22 490 Kč, přičemž k sekačce obdržíte zcela zdarma křovinořez ABG 432HB v hodnotě 4 490 Kč.

Královnou mezi jednobubnovými sekačkami je již po několik let model BDR-620 Lucina 65, která je vhodná pro sečení extrémně přerostlé trávy a svažitého terénu. Oproti Líze byla u Luciny využita pevná náprava pro vynikající stabilitu ve svazích, osvědčený dvojitý disk, zde se záběrem 65 cm, je samozřejmostí. Dvě rychlosti 2 a 2,8 km/h, řazené na řemenici za klidu stroje, umožňují sekačku použít v nejtvrdším terénu. Pro pohon Luciny využíváme silný motor Honda GCV 190A s vysokým točivým momentem, velmi nízkou spotřebou paliva a snadnou startovatelností. Za Lucinu zaplatíte velmi přijatelných 25 990 Kč, avšak navíc obdržíte křovinořez ABG 432HB jako dárek v hodnotě 4 490 Kč.

Klasika s výkonným srdcem

 

Naši osvědčenou bubnovou sekačku BDR-595 Adela 60 se záběrem 60 cm a dvojitým žacím diskem, nyní dodáváme se semiprofi motorem Honda GSV 190A. Tento motor vyniká ocelovou vložkou válce, ložisky klikové hřídele a dvojitým filtrem vzduchu, v kombinaci s Adelou je tedy ideální pro použití na velkých plochách. Cena však zůstává nezměněna – činí stále přijatelných 29 900 Kč.

-PR-