Zahrada

Sekačky Weibang: vysoká kvalita bez kompromisů

Sekací technika značky Weibang je mezi zahrádkáři i profesionály v ČR velmi oblíbená. Uživatelé si vysoce cení značného komfortu při sečení

Základní myšlenkou sekaček Weibang je nabídnout více než konkurenční produkty ve stejné cenové kategorii. Ocelové nebo slitinové šasí disponuje nožem s vyhazovacími lopatami, který je upevněn přes třecí podložky, eleminující poškození hřídele motoru při nárazu na překážku.  Přední i zadní náprava je u sekaček Weibang uchycena do šasi výhradně za použití šroubových spojů.

K základní výbavě již neodmyslitelně patří také kolečka s valivými ložisky. Všechny modely s ocelovým šasi mají v základu taktéž mulčovací klín a usměrňovač bočního výhozu. Další prvky, jako převodovky pojezdu se skříní z hliníkových slitin, variátor nebo profesionální převodovka se třemi rychlostmi, prodyšné sběrací koše s ukazatelem naplnění, antivibrační systém rukojeti s logicky uspořádanými ovladacími pákami či nejlepší motory od výrobců Briggs & Stratton, Kohler a Kawasaki, to vše dotváří vysokou kvalitu, se kterou se u podobných sekaček nesetkáte.

Modely pro každého

Jedním z oblíbených menších modelů je WB 456 SKLV, nabízející záběr 46 cm, centrální nastavení výšky sečení v rozsahu 20 až 70 mm a 4 rychlosti pojezdu. Sběrací koš o kapacitě 70 l je látkový s ocelovým rámem. K pohonu slouží vysoce moderní motor Kohler XT7 s objemem válce 173 ccm, rozvodem OHV a litinovou vložkou. Točivý moment činí skvělých 9,5 Nm/2600 ot.min.  Větší sekačka, označená WB 506 SKLVHW, je výkonově i výbavově shodná, přidává však větší záběr 51 cm a zadní velká hnaná kola.

K již tradičně velmi vyhledávaným patří modely se záběrem 53 cm. Typy WB 536 SKLV a WB 536 SB VDOV mají výbavu shodnou – nabízí ocelový podvozek v novém barevném provedení, rukojeti opatřené antivibračními silentbloky, sběrací koš plast/textil s kapacitou 70 l a indikací naplnění, masivní přední nárazník, boční výhoz a mulčování. Výšku sečení lze nastavit centrálně v rozmezí 30 až 70 mm.  Pojezdové ústrojí je vybaveno 4rychlostním variátorem. Provedení SKLV pohání motor Kohler XT7. Druhá verze SB VDOV, oceněná v minulém roce Kozlíkem Šikulou, přináší motor Briggs & Stratton řady 750 I/C s patentovaným pákovým rozvodem DOV. Objem válce činí 161 ccm, nechybí ani automatický sytič na bázi technologie Ready Start nebo litinová vložka válce pro dlouhou životnost a nižší spotřebu paliva.

Weibang má však v záloze i stroje pro opravdové profesionály. Letošní novinka WB 536 SKVPRO má podvozek a výbavu stejnou jako předchozí dva modely, proti nim však disponuje profesionální 3rychlostní převodovkou, hliníkovými disky kol a motorem Kawasaki FJ 180 s litinovou vložkou válce, valivým uložením kliky a nuceným mazáním s tlakovou filtrací oleje. Nejvyšší modifikace značená WB 536 SKALVBBC má nejen již uvedený motor Kawasaki, 3 rychlostní profi převodovku a hliníkové disky kol, přidává ještě plnohodnotnou spojku nože od společnosti Warner Electric a robustní slitinový skelet. Díky tomu je vhodná pro každodenní nasazení v tvrdém terénu.

Zajímá Vás, s čím novým přijde značka Weibang pro příští sezonu sečení? Již teď můžeme prozradit, že jednou z novinek bude stroj pro sečení vysoké trávy na zanedbaných pozemcích a ve svažitém terénu, který bude osazen profesionálním motorem a žacím nožem s tloušťkou 5 mm!