Zahrada

Recepty Prima Nápadů 11/2014: vybíráme z obsahu

Tradiční měsíčník Recepty Prima Nápadů přináší ve svém aktuálním vydání opět mnoho cenných informací

Na návštěvě – Vlaďka Erbová: šéfredaktorka Ivana Hudcová si tentokrát popovídala se známou modelkou.

Chaty a chalupy: Rollerovi vyrazili ,,omrknout“ krásnou staletou mlýnici manželů Štandových ze Žabovřesk u Českých Budějovic. Původní polozříceninu majitelé dokázali zrekonstruovat během pouhých dvou let.

Stavba – Nízkoteplotní vytápění: jedná se o ekologický a značně ekonomický systém vytápění s teplotou média nejvýše 65°C. Další téma se věnuje odvlhčování stavby.

Dům a chalupa – sněhové frézy: zimní období se neúprosně blíží. Pokud přemýšlíte nad nákupem sněhové frézy, nalistujte strany 29 až 31. Najdete tam odpovědi na nejčastější otázky, které se týkají pořízení, provozu a péče o sněhovou frézu.

Dekorace: Lída Dušková radí, jak si různými barevnými dekoracemi zpříjemnit jinak poměrně pochmurný podzim.

Dům a zahrada – pokojovky do bytů: znáte Zamiokulkas nebo Scindapsus? Vše o pěstování známých druhů vám zodpoví stránky 36 a 37.

Zahrada – vřesy: vřesoviště dokáže zdobit zahrady po celý rok, nejkrásnější je ale v podzimu, kdy kvete. Jak vybírat exempláře a starat se o vřesoviště?

Zdraví – infrasauny: jaký vliv na naše zdraví mají tyto moderní zařízení? Co dokáže barevná terapie? Vše naleznete na straně 48. Další téma se věnuje srdci – co lidskému stroji života prospívá a  škodí?