Zahrada

Ploty a zahradní krby od KÁMEN KwR KOVÁŘ: Vsaďte na modernu

Výběr vhodného plotového systému není vždy úplně jednoduchý krok. Jedná se totiž o významný architektonický prvek každé zahrady. Chcete vsadit na nápaditost? Máte rádi originalitu? Pak je pro vás společnost KÁMEN KwR KOVÁŘ tím pravým partnerem.

Jde o ryze českou společnost s více než dvacetiletou tradicí ve výrobě plotových systémů z umělého kamene, která dále nabízí i moderní interiérová řešení do nových zástaveb, jako například kuchyňské stoly a desky z betonu či lavičky.

Proč si vybrat produkt KwR:

V portfoliu nabízených produktů naleznete nejmodernější řešení. To je ve spojení s ruční výrobou zárukou kvality a zcela jedinečného designu.

Při produkci jsou využívány zásadně české vstupní materiály a lití probíhá s využitím speciálních technologií do připravených forem.

Plot ze stavebnicového systému ,,Haklík“

Ucelenost nabídky umožňuje si k plotu nebo krbu vyberat i další zahradní doplňky, dostupné ve stejném designu a barevném provedení.

Společnost KÁMEN KwR KOVÁŘ považuje za stěžejní také spolupráci s institucemi, které se zabývají výzkumem a vývojem materiálů na bázi betonu. Díky tomu je zajištěna jak vysoká životnost, tak i ekologická nezávadnost jejich produktů.

Umělý kámen: o co se jedná?

Umělý kámen je betonový výrobek, jehož povrch a vzhled se upravuje tak, aby připomínal přírodní materiál. Aby byla podobnost s kamenem co největší, musí projít různě náročnými úpravami: používá se pískování, vymývání, štípání i další technologie. Umělý kámen nalezne uplatnění ve stavebnictví i zahradní architektuře. Běžně tak v moderních zahradách nalezneme mnoho výrobků této kategorie, od váz a truhlíků, osázených zelení, až po pískoviště, schodiště nebo kamenné krytí studny.

Základní kritéria výběru

Před koupí materiálu si nejprve rozmyslete, jaké řešení je pro vás tím pravým – zda požadujete plot hodně vysoký, fungující jako neprodyšná hradba, či je lepší nižší oplocení, které dodá zahradě na vzdušnosti a všem kolem ukáže její krásu. Plotová řešení od společnosti KÁMEN KwR KOVÁŘ nabídnou i zcela originální prvky – třeba možnost vybavit váš nový plot místem pro vysazení rostlin. Ve stejném barevném odstínu i designu lze pak dodat i skříň pro připojení plynu a elektřiny nebo zahradní krb.

Lámaný program prezentuje vysoce elegantní řešení

Vedle kritérií, jako je hezký vzhled, je nutné, abyste při výběru zvážili i funkčnost. Proto se vždy při výběru plotu zajímejte o to, jak plní konkrétní systém požadavky na mechanickou odolnost, ochranu před hlukem nebo trvanlivost. Kvalitní plotové systémy totiž nabízejí životnost více než třicet let od data výroby. Zaujmou přitom i příznivou pořizovací cenou, efektním vzhledem a nenáročnou údržbou.

Stavba nemusí být obtížná

Při vývoji plotových řešení firmy KÁMEN KwR KOVÁŘ bylo přihlédnuto k tomu, aby se dal celý plot jednoduše zhotovit svépomocí. Byl tedy zvolen postup napodobující puzzle, takže jednotlivé díly zapadají do sebe a navazují. Při stavbě tak velmi ušetříte. Jiné produkty totiž při stavbě vyžadují zbudování kompletních základů. To je nejen fyzicky, ale i časově velice náročné a navrch i velmi drahé, protože musíte vybagrovat a odvézt zeminu a provést betonáž v celé délce oplocení. Při stavbě plotu z dílců KwR lze upustit od betonáže v prostoru mezi sloupky díky použití soklových desek. Díky tomu vystačíte s betonáží prostoru, určeného pro stavbu sloupků. Při budování plotu od KÁMEN KwR KOVÁŘ tak ušetříte čas, námahu i peníze! 

Řešení i barvy podle přání

Ploty KwR jsou k dostání v mnoha různých designech – haklíkový, řádkový, štípaný a lámaný program doplňuje přírodní kámen nebo program, imitující cihly s typickými barevnými odstíny. Tradiční červenohnědá barva se těší velké oblibě, avšak pro ty, kteří chtějí zaujmout něčím originálním, je cihlový program k dispozici dokonce i ve světle hnědé, palisandrové nebo bílé barvě.

Co je to H-modul?

H-modul představuje zcela originální řešení ve formě modulárního stavebnicového systému; využívá se nejen pro stavbu plotů, ale i pískovišť, laviček, schodů a dalších prvků zahradní architektury.  Velmi pěkně například vypadá, pokud z uvedené stavebnice postavíte zahradní gril s odkládacími policemi.

H-modul gril s odkládacími plochami

Pro odpočinek s rodinou i přáteli

V dnešní uspěchané době nemá většina z nás mnoho času během týdne odpočívat. Tím spíše se snažíme si zpříjemnit oddech o víkendech. Zahradní krb pak může představovat jeden z prvků, které navodí pocit příjemného relaxování na zahradě.
Zahradní krby KwR jsou dostupné v mnoha zajímavých provedeních, zcela odlišných od běžné nabídky. Systém, uplatněný při vývoji těchto krbů, umožňuje sestavit tento významný zahradní doplněk i svépomocí bez použití zvláštního nářadí.

Není krb jako krb – KwR nabízí elegantní řešení pro každého

Společnost KÁMEN KwR KOVÁŘ dodává krby v nejrůznějších verzích – mohou mít tvar hranatý, kulatý, vejčitý a existují i verze rohové. Nechybí ani stavebnicový H-modul. Pro majitele pergol má výrobce dobrou zprávu – krb „hranatý“ lze do pergol zastavět, neboť komín lze prodloužit na požadovanou výšku při využití dalších betonových prvků. Největší předností krbů KwR pak je možnost topit nejen dřevem, ale i dřevěným uhlím.

Více informací naleznete zde.