Zahrada

Letní inspirace pro příští rok: Nenechte si ujít Přehlídky odrůd zelenin 2023

Léto je v plném proudu. Naše zahrádky a plodiny překonaly nástrahy počasí (někdy i našich pěstitelských zásahů 😊) a my se teď těšíme z výsledků naší práce. Na začátku však bývá rozhodování, co budeme pěstovat. Někteří z nás nedají dopustit na ověřené odrůdy, jiní rádi zkouší novinky. A mnozí se zahradničením teprve začínají. Ale všichni jsme zvědaví, jak se nám letos povede a jestli naše výpěstky budou vypadat stejně jako ty, na sáčku s osivem.

Přehlídka odrůd zelenin Lednice ´23
Zdroj: MoravoSeed

Jako nadšení pěstitelé se svými výpěstky chlubíme a porovnáváme je se sousedy, v diskuzních fórech na internetu nebo dokonce na zahrádkářských výstavách. Existují však i možnosti podívat se, jak se odrůdám daří tam, kde byly vyšlechtěné. K těmto příležitostem patří Dny otevřených dveří ve šlechtitelských stanicích semenářských firem. Na dvě takové události, které pořádá dodavatel zeleninových i květinových semen MoravoSeed, vás chceme pozvat.

Přehlídka odrůd zelenin Lednice ´23
Ukázka sortimentu listových salátů | Zdroj: MoravoSeed

V sobotu 19.8.2023 se koná Přehlídka odrůd zelenin Lednice ´23 na šlechtitelské stanici v areálu Mendelovy univerzity. Uvidíte tam odrůdy MoravoSeed přímo na záhonech a ve fóliovnících. Představí se hlavně rajčata, papriky, okurky a další zeleniny. Váš výlet do Lednicko-valtického areálu určitě zpříjemní i prohlídka Tematických zahrad Zahradnické fakulty MENDELU.

Zdroj: MoravoSeed

Přehlídka odrůd zelenin Svijanský Újezd ´23 bude 23.9.2023. Tato šlechtitelská stanice, nedaleko Turnova, se zaměřuje především na šlechtění odrůd kořenové, listové a košťálové zeleniny. Uvidíte tedy i novinky mrkví, zelí, salátů, ….

Pro návštěvníky obou akcí bude připravená Taška plná dárků od MoravoSeed a partnerů. Značky FISKARS, PLASTIA, KUBOTA, WEIKI a BIOCONT také představí své výrobky.

Užijete si komentované prohlídky, ale také:
Prodej osiv se slevou
Ochutnávku zelenin, vč. novinek
Program pro děti se soutěžemi o ceny
Chutné občerstvení
Vstup a parkování zdarma

Větší skupiny nahlaste předem na e-mail marketing@moravoseed.cz.

Aktuální informace můžete sledovat na sociálních sítích:

Facebook: MoravoSeedOriginal
Instagram

Komerční informace; zdroj: MoravoSeed