Interiér Zahrada

Kreativní povrch pro dům i zahradu

V posledních letech zažívá používání kamenných povrchů svou velkou renesanci – a to jak v exteriéru, tak interiéru. Ať již jde o obklady z lámané břidlice, gabiony či kamenné koberce. Kromě přírodního vzhledu, který nikdy nevyjde z módy, si kamenné povrchy získavájí oblibu i pro své praktické vlastnosti – vysokou pevnost, odolnost a s tím související dlouhou životnost. Kamenné koberce následně zaujmou i flexibilitou pokládky a nepřebernými možnostmi kombinování jednotlivých barevných variant.

Důraz na RPNitu

Kamenné koberce TopStone jsou k dostání ve variantě říčních nebo mramorových oblázků v široké paletě barev. Celkem lze vybírat z 9 odstínů říčních kamínků a 15 barevných provedení u mramorové verze. Komu by ani to nestačilo, tak může sáhnout po dalších 8 barevných perleťových odstínech. Jednotlivé varianty spolu můžete libovolně kombinovat – ať již chcete ladit povrch tón v tónu, nebo naopak vytvářet kontrastní části. A ti kreativnější mohou použitím rozdílného druhu kamínků nebo jejich barev vytvářet nejrůznější vzory či klidně nápisy.

Od podlah až po stěnu

Kamenný koberec nalezne využití nejen na podlahách, ale díky systému TopWall rovněž na vertikálních plochách. V případě exteriéru jej lze bez potíží aplikovat na sokly, schody, podezdívky plotů apod. V interiéru se pak nabízí povrch využít k dekoračnímu účelu například na stěnu za televizi. Díky jeho bezespárovosti, snadné údržbě a odolnosti vůči mastnotě a vlhkosti nalezne také praktické uplatnění za kuchyňskými linkami, u krbů či v koupelnách  – včetně stěn sprchových koutů.

Výhodou je i snadná instalace, kterou zvládnete svépomocí. Připravená směs TopWall se nanáší na stěnu kovovým hladítkem. Při její realizaci navíc nemusíte u vypínačů a elektrických zásuvek složitě vyměřovat a řezat otvory, jako tomu bývá u obkladů. Povrch lze snadno tvarovat a nanášet, kam je potřeba.

Tip na závěr

Kamenný koberec je vskutku všestranný povrch. Využít jej můžete rovněž na drobné detaily – zahradní květináče, betonové zatížení slunečníkových stojanů, vázy, drobné dekorační předměty apod. Fantazii se meze nekladou!

Zdroj: PR článek společnosti TOPSTONE