Zahrada

GUAa POOL: nová metoda desinfekce domácích bazénů a vířivek

Společnost Guapex přináší na trh produktovou novinku pro domácí bazény a vířivky. Jde o bezchlórovou desinfekci GUAa POOL, která představuje alternativu vůči zdravotně rizikovému a jedovatému chlóru. „Nová technologie pracující na bázi polymerů dlouhodobě a s maximální účinností likviduje viry, plísně i bakterie a zabraňuje množení mikroorganismů. Bezchlórová desinfekce GUAa POOL je k dostání v podobné cenové relaci jako chlór, ale je mnohem šetrnější k pokožce, nezpůsobuje alergie, neničí plavky a je bez zápachu. Navíc má oproti chlórové desinfekci vysoké algicidní účinky, tedy potlačuje růst a množení řas. Je tak vhodná i pro ženy, které v létě mívají po koupání v bazénech zdravotní problémy,“ popisuje ředitel společnosti Guapex Petr Wagner hlavní výhody nového produktu.

Voda ošetřená desinfekcí GUAa POOL je vhodná pro alergiky, astmatiky i pro děti do tří měsíců a jedince s citlivou pokožkou. „Bazény i vířivky vyčistí a zanechává bez chlórového zápachu, nedráždí pokožku, oči ani sliznice. Voda je čištěná organickou látkou, takže není agresivní vůči tělu prospěšným bakteriím. Je vhodná zejména pro ženy, které mají po koupání v bazénech problémy, protože zabraňuje množení plísní a kvasinek. Zároveň vytváří ideální pH vody,“ upřesňuje ředitel společnosti Guapex Petr Wagner.

Nemusíte se celé léto trápit s poškozenými vlasy, protože jejich kvalitu nenarušuje přítomnost chlóru ve vodě. Bezchlórová desinfekce je k vlasům šetrná, neničí je ani nezpůsobuje jejich lámavost. Konec léta se tak obejde bez radikálního střihu vlasů i drahých zábalů k oživení barvy a ošetření narušených vlasů. Navíc pokud nejste pravá blondýnka, nemusíte se bát nepříjemného zeleného nádechu vlasů po koupání v bazénu.

Další předností uvedené bazénové desinfekce je její šetrnost vůči plavkám a zároveň také nafukovacím matracím i samotnému bazénu. Bezchlórová chemie je neničí a nevyžírá barvu, jak se naopak děje při používání agresivního chlóru. Na působení chlóru jsou zvláště citlivé reflexní barvy. Chlór také snižuje elasticitu plavek.

Více informací naleznete na www.guaa.cz .