Zahrada

Češi letos vyrazí na dovolenou za krásami domoviny

Již za pár dní začne období v roce

Podobně letošní léto plánuje i oblíbená moderátorka a bývalá Miss ČR Lucie Váchová-Křížková, jež se letos rozhodla poznávat naše nejvyšší hory – Krkonoše. Na wellness pobyt vyrazí s Pepou.cz, tedy v rámci akční nabídky pořádané tímto slevovým portálem, ujít si však nenechá ani oblíbenou dovolenou v Řecku!

„První týden prázdnin strávím v Krkonoších, kde finišujeme s natáčením padesáti videí o krásách a přírodních fenoménech, které tento nejstarší český národní park nabízí. Pak protančím několik dní na orlickém tanečním Fresa Dance festivalu a čeká mě také týdenní plavba kolem řeckých ostrovů po boku manžela a našich přátel. Zbytek léta si i se synkem užijeme střídavě na chalupě u Příbrami a u vody v obytném autě v Lipně nad Vltavou. Určitě dojde i na oblíbené Krkonoše, kde ráda vyrážím i na pořádné vysokohorské túry. Proto jsem využila jedné z akčních nabídek slevového portálu PEPA.cz, zvláště když tento pobyt spojuje turistiku s možností příjemné relaxace,“ prozradila známá modelka a  vítězka soutěže Miss České republiky Lucie Váchová-Křížková.

Dle průzkumu si Češi stále více pořizují svou dovolenou na internetu (již více než 30 % respondentů) a více než čtvrtina obyvatel využívá aktuální nabídky slevových portálů, a to i v případě dlouhodobějších pobytů ve vyšší cenové hladině. „Od začátku letošního roku registrujeme zvýšený zájem zákazníků o zahraniční pobytové zájezdy do vzdálenějších destinací (hitem je například 4denní poznávací zájezd do Toskánska a Florencie), výrazně se však oproti minulému roku zvedl i prodej tematicky zaměřených víkendových pobytů v tuzemsku, jako jsou například wellness víkendy ve vybraných apartmánech v západočeských lázních nebo pobyty na jižní Moravě s ochutnávkou vína. Podobným akcím jako je ta dnešní, jsme se doposud nevěnovali. Jsme si však plně vědomi toho, že je potřeba budovat si pozitivní image napříč všemi zájmovými skupinami, které s naším podnikáním souvisí,“ doplnil výkonný ředitel slevového portálu PEPA.cz Petr Sýkora.

Také herečka Šárka Ullrichová prozradila své plány na léto: „My herci máme divadelní prázdniny. Já pojedu také do Krkonoš, protože odtud pocházím. Pojedu vlastně tam, kde mám svoje kořeny a kde člověk může načerpat co nejvíce energie. Stoprocentně pojedu do Českého ráje a s největší pravděpodobností pojedu i do Itálie navštívit přítelkyni mého bývalého přítele, se kterou jsme velmi zadobře. Nějak se to tak stalo a jezdím za ní na jedno z nejstarších míst v Itálii, je strašně romantické – je tam krásný hrad a podhradí. Lidé tam sice mají zavedenou vodu a elektřinu, ale jinak to tam už 2 000 let vypadá stejně.”

To herec a moderátor Miroslav Šimůnek během dnešní akce uvedl, že „prázdniny nemá, protože rád pracuje.“ A doplnil: „Kam pojedeme, to záleží na Šárce, my jsme ze stejného kraje. Já jsem byl pracovně v Dubaji, takže to pro mě byla dovolená. Teď ale natáčím seriál, dělám VIP zprávy, takže neexistuje, abych si dovolil na víc jak čtyři dny odjet. Nejspíš se, vzhledem k časovému presu, podívám jen po české krajině.”

Slevové portály se objevily jako zcela nový fenomén nakupování na internetu na začátku roku 2010 i v České republice, přičemž ve světě je zákazníci využívají již více než deset let. Na slevových portálech utratili Češi v loňském roce více než 3,3 miliardy korun. Portál PEPA.cz funguje v Česku čtyři roky a ihned po spuštění se dostal mezi pět největších tuzemských slevových portálů. V loňském roce se vyšplhal obrat portálu PEPA.cz ke 300 milionům korun, přičemž v prvním čtvrtletí 2014 se zvedl obrat o 50 procent.