Zahrada

3x VĚTŠÍ SÍLA S MENŠÍ NÁMAHOU: NOVÉ NŮŽKY FISKARS POWERGEAR™

Prořezávání větví na zahradě a v lese vyžaduje sílu a přesnost. Fiskars již před dvaceti lety vyvinul patentovaný střihací mechanismus PowerGear™, a jak dokazují průzkumy, je to stále ten nejúčinnějšípracovní nástroj na trhu. Použití třístupňového ozubeného kolečka ztrojnásobuje střižný výkon a rovnoměrně rozděluje působící sílu. Nové nůžky na větve Fiskars mají lepší ergonomický tvar a jsou pohodlnější na použití. Na rychlé prořezání slabších větví jsou tu pak nové nůžky Fiskars Solid™.

Nové nůžky na větve Fiskars PowerGear™ jsou třikrát výkonnější než ty běžné. Jejich ergonomie byla vylepšena tak, že střižný výkon může být díky technologii PowerGear™využit na maximum. Držadla nůžek jsou vyrobena z protiskluzového a měkkého kompozitního materiálu SoftGrip™.Nůžky perfektně padnou do ruky a nabízejí pevný úchop i v případě, že jsou ruce vlhké nebo je na nich zemina.

Fiskars Garden nůžky

Nový výběr materiálu také poskytuje větší pohodlí a bezpečnost při práci. Držadla jsou z lehkého a odolného hliníku, což je zároveň dělá voděodolnými. Precizní spodní ostří je z nerezové oceli a je potaženo nepřilnavým PTFE povrchem, který redukuje tření a zabraňuje tomu, aby se odštěpené kusy větví přichytávaly na čepele. Konečným výsledkem je tak čistý a hladký povrch, který se snadno udržuje.

Fiskars Garden stříhání větví

Nejčastější chybou v prořezávání je, že je větev ustřižena buď příliš blízko, či naopak daleko od kmene stromu. To způsobuje, že strom využije veškerou svou energii k tomu, aby byly tyto chyby v prořezávání napraveny, a rostlina je tak náchylnější k nemocem. Spodní čepel nůžek dvou čepelových PowerGear™ X může být nastavena na správnou vzdálenost od kmene stromu tak, aby byl výsledek prořezávání co nejlepší, říká JariI Käheimonen, globální obchodní manažer.

Nová řada PowerGear™ X series zahrnuje tři dvoučepelové nůžky a jedny kovadlinové nůžky.

Dvoučepelové nůžky jsou vhodné na čerstvé dřevo a pro precizní prořezávání. Kovadlinový model má jednu čepel, která postupně přechází do kovadlinové části. Je nejvhodnější pro prořezávání silného a suchého dřeva a na úkony, kde není potřeba čistý řez. Nůžky mohou být použity k řezání větví silných až 5 cm. V závislosti na konkrétním modelu mohou nůžky dosáhnout až do výšky tří metrů.

Fiskarrs - typy nůžek

–     Nové nůžky mají sériová čísla. Číslování umožňuje evidovat daný produkt, což umožňuje individuální zákaznický servis. Číslo také nese informaci o výrobních detailech produktu, vysvětluje Ikäheimonen.

Na zahradě je vždy co poupravit, alespoň trochu. Nové zahradní nůžky Fiskars Solid™ jsou šikovným nástrojem pro rychlé a opakované prořezávání a drobnější úpravy.

Dvoučepelové nůžky mají optimální úhel rozevření, který příliš nezatěžuje svaly na rukou. Jsou vyrobeny z lehkého kompozitního materiálu a mají malou velikost, hodí se proto skvěle i do menších rukou. Díky tomu je výrobek nejodolnější ze všech řad nůžek Fiskars. Horní rukojeť je z měkkého SoftGrip™ materiálu a zajišťuje bezpečný a pohodlný úchop.

Fiskars malé nůžky

Fiskars PowerGear X™Loppers and Fiskars Solid™Pruner
PowerGear™ X Lopper bypass S 1350 CZK
PowerGear™ X Lopper bypass M 1760 CZK
PowerGear™ X Lopper bypass L 2150 CZK
PowerGear™ X Lopperanvil L 2150 CZK
Solid™Pruner bypass S 269 CZK
Products are availablefrombeginningof 2016.

Nůžky PowerGear™a Fiskars Solid™jsou dostupné u vybraných prodejců.

Připravila Anna-Marie Bártová

Hill+KnowltonStrategies

Foto archiv společnosti Fiskars