Vaření

Hravě a zdravě se spiralizérem

Slýchali jsme to už jako malí od maminky a slýcháme to dodnes. Pět porcí ovoce a zeleniny denně. Jablíčko sem, banán tam, s ovocem by to ještě šlo, ale co ta zelenina? Dostat do sebe dostatečné množství zeleniny v nějaké příjemné formě bývá pro mnoho lidí oříšek. Díky hromadné snaze o přechod na zdravější životní styl se na trhu velmi dobře uchytil vynález jménem spiralizér.

Spiralizér na ovoce a zeleninu přinese do vaší kuchyně kupu zábavy a vaše zdravá jídla vás budou konečně opravdu bavit. Vychytaný přístroj s nesmírně snadnou obsluhou vám nakrájí zeleninu na tenké spirálky, kterými můžete nahradit klasické špagety či si s nimi pohrát při tvorbě salátů. Snadno tak v kuchyni vykouzlíte RAW špagety, různorodé pokrmy na asijský způsob či nachystáte originální občerstvení pro návštěvu. Využít ho můžete i na ovoce – pečenými jablečnými nudlemi jistě nepohrdne ani kdejaký vybíravý jazýček.

Spiralizér je vhodný i na tvrdou zeleninu a ovoce, jeho použití je velmi snadné a bezpečné a obsahuje několik druhů čepelí na různé druhy a tloušťky spirál – úzké spirálky, kulaté špagety a široké tagliatelle.

CUKETOVÉ ŠPAGETY

Se zdravými recepty se na internetu roztrhl pytel, ale těch, co obsahují opravdu hodně zeleniny a jsou zároveň rychlé na přípravu, moc není. Proto jsme si pro vás jeden připravili. Ideální pro milovníky špaget, kteří na to chtějí jít trochu zdravěji a dodat tělu spoustu vitamínů a nových chutí.

INGREDIENCE:

• 4 cukety
• 100g vlašských ořechů
• 200g piniových oříšků
• 2 snítky čerstvé bazalky
• 2 snítky rukoly
• 2 lžičky lněného oleje
• 2 lžíce nastrouhaného parmezánu
• 2 stroužky česneku

PŘÍPRAVA:

1. Ze všech cuket nakrouhejte stejně silné spirálky a vložte je do horké vody. Nechte několik minut povařit, dokud nezměknou.
2. Na suché pánvi orestujte vlašské i piniové oříšky.
3. Orestované ořechy, česnek, bazalku, rukolu, olej i parmezán rozmixujte do jemné konzistence. Měla by připomínat hustější zálivku (pesto).
4. Podle chuti osolte a opepřete.
5. Všechno připravené pesto důkladně promíchejte s uvařenými cuketovými špagetami. Můžete servírovat.

Omrkněte i další kupu skvělých receptů se spiralizérem a nechte si chutnat! Se spiralizérem vdechnete vaší kuchyni nový život.

ZDROJ: PR článek společnosti DOMO-elektro s.r.o.