Interiér

Zařiďte si doma pracovnu, ve které půjde práce jako po másle

Za poslední rok mnozí z nás pocítili, že by se jim doma hodila pracovna. Kam ji umístit? Pokud máte doma nevyužitou podkrovní místnost a odhodlání pro její renovaci, máte ideální podmínky na vznik místa, které vás bude motivovat k lepším výkonům… Stačí si ho správně upravit a zařídit.

Střešní okna do pracovny

Nezapomeňte, že na práci z domova nestačí jen pracovní stůl. Ještě důležitější je dostatek denního světla a čerstvého vzduchu. Přirozené světlo má zásadní vliv nejen na vaši pohodu, ale i na produktivitu. V příjemném a klidném prostředí se o dost lépe soustředí. O to víc si vychutnáte i výhledy z okna. Navíc zvýšíte atraktivitu i tržní hodnotu své nemovitosti.

Kolik světla potřebujete?

Rozměry a počet oken do značné míry určují podobu obytného prostoru i dojem, kterým na lidi působí. Podle odborníků ze společnosti VELUX získáte optimální světelný komfort (například i na práci), pokud zasklená plocha představuje nejméně 10 % celkové podlahové výměry místnosti. Výhodná je i kombinace střešních oken VELUX se svislými zasklenými plochami, které přivedou do vašeho domova světlo z různých úhlů.

Pracovna v podkroví s Velux střešními okny
Pracovna v podkroví s Velux střešními okny

Na čtení a psaní je v místnosti potřeba osvětlení 500 luxů. Když umístíte pracovní stůl přímo pod střešní okno, cíleně osvětlíte pracovní plochu. Pokud spodní hranu střešního okna umístíte do výšky 950 až 1100 cm, získáte i v sedě dokonalý výhled.

Místo, kde vás osvítí ty nejlepší nápady

Nesmiřte se při návrhu s kompromisem. I pracovna má být prostor, ve kterém se budete cítit dobře. Odrazí se to na kvalitě vašich nápadů. Kromě světla vám pomůže i taková „obyčejná věc“ jako čerstvý vzduch ve správné chvíli, tepelný komfort a dostatek klidu. Je možné to zařídit velmi jednoduše. Vylepšená střešní okna z kategorie VELUX Standard Plus zabezpečí dokonalejší tepelnou a zvukovou izolaci, utlumí hluk z deště, abyste se mohli soustředit, a mají i samočistící vrstvu. Cena přitom příjemně překvapuje svou dostupností.

Stihnete víc díky pohodlí

Při práci z domu někdy máme pocit, že ztrácíme čas „běžnými“ každodenními věcmi. Ale i takové zdánlivé maličkosti jsou důležité. Co kdyby je někdo udělal za vás, nebo by se jednoduše udělaly automaticky? Jde to. Současná střešní okna lze otvírat a zavírat jediným stiskem dálkového ovladače, nebo to za vás mohou vyřešit inteligentní technologie VELUX ACTIVE with NETATMO. Ty pomocí senzorů kontrolují v interiéru zdravé klima a vyvětrají, když je potřeba.

Vylepšená střešní okna z kategorie VELUX Standard Plus
Schéma pracovny

Jak se v podkrovní pracovně „neuvařit“?

Pokud se bojíte, že se vám při práci z domu během slunečných dní „přehřejí mozkové závity“, zvažte vnější stínění. Venkovní markýza v létě zabrání přehřívání a během celého roku chrání před oslněním přímým sluncem. Její průhledná tkanina zároveň propouští dovnitř dostatek denního světla potřebného na práci. Můžete se rozhodnout pro zmíněné inteligentní technologie, které i na základě předpovědi počasí zastíní okno dřív, než se místnost přehřeje. Vaše podkroví tak bude připravené na plný uživatelský komfort a zdravé bydlení či práci.


www.velux.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Velux