Interiér

Už žádné další frustrace s čištěním žaluzií. Jde to jednoduše pomocí sprchy

Hledáte rychlý a nenáročný způsob, jak vyčistit žaluzie bez zbytečné námahy? Tento jednoduchý tip, změní dlouhé a namáhavé čištění žaluzií na hračku.

Špinavé žaluzie
Zdroj: Shutterstock

Odstranění žaluzií

Jedním z klíčových kroků k efektivnímu čištění žaluzií je jejich správné odmontování. Pokud si nejste jisti, jak na to, neváhejte požádat o pomoc manžela nebo někoho zručného. Správné odstranění žaluzií zajistí, že si usnadníte přístup ke všem částem a zároveň předejdete možnému poškození.

Odmontování žaluzií
Správné odstranění žaluzií zajistí, že si usnadníte přístup ke všem částem. | Zdroj: Shutterstock

Čištění žaluzií

Po úspěšném odmontování následuje čištění. Nastříkejte na žaluzie odmašťovač nebo jiný čistící prostředek, který dokáže rozpustit nečistoty a mastnotu. Následně položte žaluzie do vany nebo sprchy a důkladně je omyjte.Tento způsob umožňuje rychlé a hloubkové čištění, které by bylo při tradičním způsobu čištění namontovaných žaluzií náročnější.

Sušení a montáž zpět

Po umytí žaluzií je důkladně opláchněte čistou vodou a nechte řádně vyschnout. Ideální je, když je můžete nechat vysušit přirozeným způsobem na vzduchu, což zamezí tvorbě skvrn od vody. Když jsou žaluzie suché, následuje jejich montáž zpět na původní místo.

Čištění žaluzií
Pro prachové čištění mezi hloubkovými mytími použijte mikrovláknový hadřík. | Zdroj: Shutterstock

Praktické tipy pro pravidelnou údržbu

  • Čím častěji budete žaluzie čistit, tím méně času a úsilí to bude vyžadovat při jednotlivých čištění. Snažte se věnovat jim pozornost alespoň jednou za měsíc.
  • Pro prachové čištění mezi hloubkovými mytími použijte mikrovláknový hadřík. Tento hadřík efektivně zachycuje prach bez potřeby chemických čisticích prostředků.
  • Kvalitní čistící prostředky určené speciálně pro žaluzie mohou předcházet akumulaci špíny a mastnoty, což usnadňuje pravidelné čištění.

Čištění žaluzií nemusí být obtížný úkol. S příslušným nářadím, správným čisticím prostředkem a trochou trpělivosti můžete své žaluzie udržovat v bezvadném stavu bez velkého úsilí. Pamatujte, že pravidelné čištění nejen zlepšuje vzhled žaluzií, ale prodlužuje i jejich životnost.

Text: Juraj Koreň
Foto: Shutterstock
Zdroj: https://www.westwing.cz/inspiration/tipy-a-navody/napady-na-cisteni/jak-vycistit-zaluzie/